17 Kasım 2016

PARA KAZANMA DUASI
Mal ve para kazanma gayesiyle başlanan her işe ilk adım olarak Euzü Besmele başlanmalı, ikinci adım ise usulünce çalışmak olmalıdır. Yapılan işin ilmi ve mesleki kurallarına mutlaka uyulmalıdır. Buna Sünnetullah(yaratılış kuralları) da denir.

بِسْمِ اللّٰهِ الرَّحْمٰنِ الرَّح۪يمِ

"Rahmân ve rahîm olan Allah'ın adıyla."  (Fâtiha; 1) 


قُلِ اللّٰهُمَّ مَالِكَ الْمُلْكِ تُؤْتِي الْمُلْكَ مَنْ تَشَٓاءُ وَتَنْزِعُ الْمُلْكَ مِمَّنْ تَشَٓاءُۘ وَتُعِزُّ مَنْ تَشَٓاءُ وَتُذِلُّ مَنْ تَشَٓاءُۜ بِيَدِكَ الْخَيْرُۜ اِنَّكَ عَلٰى كُلِّ شَيْءٍ قَد۪يرٌ

"(Resûlüm!) De ki: Mülkün gerçek sahibi olan Allah'ım! Sen mülkü dilediğine verirsin ve mülkü dilediğinden geri alırsın. Dilediğini yüceltir, dilediğini de alçaltırsın. Her türlü iyilik senin elindedir. Gerçekten sen her şeye kadirsin."  (Âl-i İmrân; 26) 

تُولِجُ الَّيْلَ فِي النَّهَارِ وَتُولِجُ النَّهَارَ فِي الَّيْلِۘ وَتُخْرِجُ الْحَيَّ مِنَ الْمَيِّتِ وَتُخْرِجُ الْمَيِّتَ مِنَ الْحَيِّۘ وَتَرْزُقُ مَنْ تَشَٓاءُ بِغَيْرِ حِسَابٍ

"Geceyi gündüze katar, gündüzü de geceye katarsın. Ölüden diriyi çıkarır, diriden de ölüyü çıkarırsın. Dilediğine de sayısız rızık verirsin."  (Âl-i İmrân; 27) 


Sahabe efendilerimizden Katade diyor ki: 

"Bu ayet-i kerime(Al-i İmran 26/27), Resulüllah'ın, İran'ın ve Bizans'ın yönetiminin ümmetine verilmesini istemesi üzerine nazil olmuştur." Ölüden diriyi, diriden ölüyü çıkarmanın bir manası da; ölü hükmünde kafirden diri hükmünde mümini, diri hükmünde müminden ölü hükmünde kafiri çıkarmak şeklindedir.
OKUNUŞU/TÜRKÇE:


"Allahümme malikel mülki tü-til mülke men teşaü ve tenzi’ül mülke mimmen teşaü, ve tü'izzü men teşaü ve tüzillü men teşaü biyedikel hayr, inneke 'ala külli şey-in kadiyr.”Al-i İmran/26


“Tulicülleyle fin nehari ve talicünnehare filleyli ve tuhricül hayye minel meyyiti ve tuhricül meyyite minel hayyi ve terzuku men teşaü bi ğayri hisab"Al-i İmran/27


MANASI:"Ey mülkün sahibi Allah’ım! Sen mülkü dilediğine verirsin, dilediğinden de onu çeker alırsın, dilediğini aziz edersin, dilediğini zelil edersin. Hayır Senin elindedir: Muhakkak ki, Sen her şeye kadirsin. Geceyi gündüzün içine sokarsın, gündüzü gecenin içine sokarsın; ölüden diri çıkarırsın, diriden ölü çıkarırsın. Dilediğine de hesapsız rızık verirsin"


Bu yazı, dualar, para avcısı, para kazanmanın yolları, para kazanmanın kolay yolları, para kazanma duası, para duası denenmiş, hemen para getiren dua hakkındadır.