22 Haziran 2018

ALLAH DUASI VE ZİKRİ

dua harmanı

MANASI:


Allah(C.C.): O'nun zat ve özel ismidir. Diğer İsimler Fiilleri, sıfatları ve tecellileri ile ilgilidir. Kur'an'daki Esmaül Hüsnadan ilk inen isimdir. Çünkü ilk inen ayet Besmeledir. Allah ismi Kur'an'da 2697 defa geçmektedir.  
"Eşi benzeri olmayan, bütün noksan sıfatlardan münezzeh tek ilah" manalarına gelmektedir.
Her biri sonsuz bir hazine olan bütün isimlerini kuşatan özel ismi olup İsimlerin sultanıdır. Tüm isimleri bünyesinde barındıran ve başka hiçbir varlığa verilmesinin mümkün olmadığı isimdir.


ALLAH DUASI VE ZİKRİ


Tavsiye edilen zikir veya dua;
"Yâ Allah Yâ Allah" veya "Allah, Allah’ 
şeklindedir.

Allah Cemal ve Celal gibi bütün isimleri kapsayan bir ismi şeriftir. Allah diye zikreden Cenabı Hakkı tüm isimleri ile zikretmiş olmaktadır. Bütün isimler Allah isminde gizli olduğu gibi diğer isimler de Allah ismi Azamına birer sıfattır.Çocukların da Rablerini ilk tanıdıkları isim olan Allah ismi şerifi pek çok kapıyı insanlara açmaktadır. İçten ve gönülden yapılan Allah zikirleri ile dileklerinizin ve muratlarınızın Allah’ın izni ve inayeti ile gerçekleşmesi mümkündür.  Pek çok fazileti bulunan bu ismi şerifin tekrarlanması çok ehemmiyetlidir. 
Bir kişi 7 gün oruç tuttuktan sonra gece yarısı uyanıp 2 rekât namaz kılar ve 66 kez Allah ismini zikrederse o kişiye Allah bir melek görevlendirir. Bu melek kişiyi kötülüklerden koruduğu gibi, tüm hal ve hareketlerinin rıza istikametinde olması için onu yönlendirir.
Bunun yanı sıra yine Allah ismi şerifini Cuma günü oruçlu olarak sabah güneş doğmaya yakın gümüş yüzüğe yazıp sağ eline takan kişinin insanlar tarafından her istekleri yerine getirilir. Aynı yüzüğü sol elinin parmağına takarak mahkemeye giden kişi de haksızlığa uğramaz bilinir.

Bu yazı; allah zikri, allah zikri fazileti, allah zikri nasıl çekilir, dualar, en güzel dua, ismi azam duası, allah cc nasıl yazılır, allah cc, allah zikri kesintisiz, ya allah zikri kaç kere, ya allah zikri nasıl çekilir  ile ilgilidir.

0 YORUM:

Yorum Gönder