24 Aralık 2016

EL- FETTAH DUASI VE ZİKRİ

DUA HARMANI

EL- FETTAH: Her türlü müşkülleri açan ve kolaylaştıran, darlıktan kurtaran, en adil hüküm veren iyilik kapılarını açan anlamına gelmektedir.
Taraflar arasında hüküm veren; birbirine yardım edip zafere ulaştıran; hayır ve rahmet kapılarını açan O’dur.
Silah gücü, kelime cambazlığı ve basit mantık oyunlarıyla hakkı batıla karıştırıp, içine zehir, dışına şeker konmuş öldürücü imkânsızlık tuzaklarına yakalananlar gerçeği anlayamadan giderlerse, âhirette hak ve batılın arasını “El-Fettah” olan Rabbimiz açacak ve herkes gerçeği görecek, ama iş işten geçmiş olacak. 
Çocuk ana rahminde iken çocuğa rızk kapısını açan, çocuk dünyaya gelince bir kapıyı kapayınca annenin göğüslerinden iki kapıyı açandır. Göğüslerdeki iki kapı kapandığında ise acı-tatlı, yaş-kuru dört kapıyı açandır.

EL- FETTAH DUASI VE ZİKRİ:

Tavsiye edilen zikir “Yâ Fettah Yâ Allah” şeklindedir.
  • Maddi ve manevi hayırlar elde etmek için günde 489 kez okunması tavsiye edilen bu zikre devam edene Allah hayır ve bereket ihsan eder. Darlık ve sıkıntı çekmezler ve okuyanların kalbi nurlanır. Tüm işlerinde kolaylıklar hasıl olurken makam ve mertebesi de yükselir.
  • Sabah namazını kıldıktan sonra kıbleye dönük olarak, sağ el kalbin üzerinde olarak 71 kere bu vird çekildiğinde kalbi temizler.
  • Düşmanlarınızın dost olmasını istiyorsanız da eğer yine 489 kere Utarit saatinde bu tespihi çekmeniz gerekecektir.

Bu yazı, dualar, esmaül hüsna anlamları, el fettah duası, ya fettah 489, ya fettah duası, ya fettah duası nasıl okunur,el fettah anlamı, el fettah zikri ile ilgilidir.

0 YORUM:

Yorum Gönder