25 Aralık 2016

ES-SELAM DUASI VE ZİKRİ

DUA HARMANI

ES-SELAM: 


Eksiklik, acizlik, hastalık, ölüm ve benzeri şeylerden sâlim olan kullarına güven ve selamet veren, cennetteki kullarına selam eden ve her türlü tehlikelerden selamete çıkaran manalarına gelmektedir.
Selâm esenlik, barış ve mutluluğun kaynağı anlamındadır. Eksiklik, acizlik, hastalık, ölüm ve benzeri her türlü şeylerden sâlim olduğu gibi, kullarını da her türlü tehlikeden koruyandır.
Her selametin kaynağı, kendisi ayıpdan, kusurdan, eksiklikten, yokluktan kısacası her tehlikeden sâlim olduğu gibi, selamet umulan, selamet arayanları selamete erdirecek olan O’dur.
Cenab-ı Hak (c.c) her türlü eksiklikten arınmış olduğu için bu isimle isimlendirilmiştir. Selam ismi Kur’an-ı Kerim’de 33 defa geçer.

 ES-SELAM DUASI VE ZİKRİ

Tavsiye edilen zikir şekli “Yâ Selam Yâ Allah” şeklindedir.
  • Günde 131 kez bu zikrin tekrar edilmesi korkulan her şeyden emin olmayı sağlar. Bu ismi yazarak üzerinde taşıyan kişi fenalıktan ve kötülükten emin olur.
  • Bununla birlikte 121 kere okunduğunda Allah’ın izniyle hastalara şifa veren dua olur.
  • Yine Ya Selam zikrini günde 360 kere okuyan kişinin ise her duası kabul olunur.
  • Ya Selam ismini çokça zikreden kişi cinlerin şeytanların ve insanların kötü niyetlerinden ve vesveselerinden uzak olur. 

Bu yazı, dualar, es selam, es selam kaç defa okunmalı, es selam anlamı ve fazileti, esmaül hüsna anlamları, es selam 360, vesveseden kurtulmak için dua ile ilgilidir.

0 YORUM:

Yorum Gönder