27 Aralık 2016

SEÇME SÖZLER/YUSUF İSLAM


YUSUF İSLAMDAN ALTIN SÖZLER

  • İyi ki İslam'ı Müslümanlardan değil de; Kur'an-ı Kerim'den Öğrenmişim.
  • Neden nefret etmeye devam ediyoruz, neden huzur içinde yaşayamıyoruz?

Cat STEVENS/Yusuf İSLAM Kimdir?

Kendine has bir müzik oluşturan Stevens 1971`de çıkardığı Teaser and the Firecat albümüyle başarının tadını çıkarmaya devam etti. Bu albümde "Peace Train", "Morning Has Broken" ve "Moonshadow" gibi birçok hit parça yer alıyordu. 70'li yıllarda yeni albümler yayımlamaya devam etti. 
1976 yılında bir kaza sonrası boğulmak üzere olan ve Tanrı'ya yakaran Cat Stevens, yıllar sonra VH1 kanalında o anda şunları aklından geçirdiğini söyler: 'Oh God! If you save me I will work for you,' (Tanrım, eğer Beni kurtarırsan senin için çalışacağım). Bu ölüme yakın deneyim onun ruh halini değiştirdi. Кardeşi David, Kudüs'te bir camide görüp, içini rahatlattığını düşündüğü için[kaynak Belirtilmeli] aldığı Kur'an-ı Kerim'i Cat Stevens'a hediye etti ve böylece İslamiyet`e geçişi başlamış oldu. 1977 yılında Müslüman olarak Yusuf İslam olarak ismini değiştirdi.
Din değiştirmesinden sonra uzunca bir süre müzik kariyerine ara verdi. Sahnelerden uzaklaştı, hatta müzik şirketlerinden artık albümlerinin dağıtılmamasını rica etti fakat bu talebi reddedildi. 2006 yılında oğlunun evinde eline aldığı gitar ile birlikte bu kararını 28 yıl sonra değiştirdi.[kaynak belirtilmeli] Önce kendi eski şarkısı olan Father and Son şarkısını Ronan Keating ile söyledi. Ardından 2006 yılında An Other Cup albümünü çıkardı. Ardından, 5 Mayıs 2009'da olumlu eleştiriler alan albümü Roadsinger piyasaya çıktı. Müzisyen son olarak 2014 yılının sonlarında Tell 'Em I'm Gone isimli son albümünü piyasaya çıkarttı. 


YUSUF İSLAMDAN SEÇME SÖZLER:


Bazı insanları da sadece tanıyana kadar çok seversin. 

****

Kimileri müslümanlık için ülkesinden vazgeçiyor, kimileri Batılılaşma uğruna müslümanlıktan.

****

Senin bir ruhun yok. Sen zaten bir ruhsun. Senin bir bedenin var.

****

İyi ki İslam'ı Müslümanlardan değil de Kur'an-ı Kerim'den Öğrenmişim.

****

Zamanın diğer tarafından gelmiş, bir farklılık hissetmiyor musun, sessizlik duvarlarını yıkan, aklının gölgesini kaldıran.

****

İki tür insan daima açtır, biri bilimi arayan, diğeri de parayı.

****

Şimdi daha mutluyum, iyi şeyler düşünüyorum ve inanıyorum ki olabilecek, güzel şeyler başladı.

****

Sonunda gülümsüyorum, dünyayı tek hayal ediyorum ve inanıyorum ki olabilecek de, güzel bir gün geliyor.

****

Şimdi ağlıyoɾum; sonunda, dünyayı olduğu gibi düşünüyoɾum.

****

Neden nefret etmeye devam ediyoruz, neden huzur içinde yaşayamıyoruz?
Bu yazı, sözler, anlamlı kısa sözler, yusuf islam sözleri, yusuf islam kimdir, cat stevens, cat stevens lady d'arbanville, anlamlı kısa sözler hayatla ilgilidir.