19 Mart 2017

ALLAH'IN KORUMASINA GİRME DUASI

ALLAH'IN KORUMASINA GİRME DUASI
Tavsiye edilen zikir şekli “Yâ Rakîb Yâ Allah” şeklindedir.
  • ER RAKİB ismi şerifini günde 312 kere okuyan kişiler yaptıkları her işte Allah’ın koruması altında olurlar. Ya Rakib ismini sıkça tekrarlayanlar kaybettikleri bir eşyalarını bulur, Allah ın koruması altına girer ve başına gelecek her türlü bela ve musibetlerden emin olur.
  • Bununla birlikte her sabah namazının ardından günde 612 defa Ya Rakib ismini zikretmeye devam eden kişi Allah’ın himayesine girerken 40 gün oruçlu olarak bu süreçte her gün 4440 kere Ya Rakib ismini tekrar eden kimselere bazı sırlar vakıf olunur. Bu kişilerin kalp gözleri açılırken, kuşların ne dediklerini anlama melekelerine sahip olurlar.

ER-RAKÎB; 

İnsanların hallerini, sözleri, yaptıklarını ve davranışlarını bilen, haber alan, murakabe edip koruyan, tüm varlığı gözeten manalarına gelmektedir.
Allah Teâlâ, bütün varlıkları her lahza gözetip duran bir şâhid, bir nazırdır. Hiçbir şeyi kaçırmaz, her birini görür ve herkesin yaptığına göre karşılığını verir.
Şüphesiz Allah sizin üzerinizde gözeticidir. Nisa/1
Allah Her şeyi gözetler. Ahzab/52

Bu yazı; dualar, en güçlü dualar, allahın koruyucu ismi, allah'ın koruması, allah'ın koruması için dua, allah'ın koruması altına girmek için dua, allah'ın koruması altında olmak, allah ın himayesinde olmak için dua ile ilgilidir.

0 YORUM:

Yorum Gönder