10 Mart 2017

BOL RIZIKLI BİR ÖMÜR İÇİN DUA

KISA VE ETKİLİ DUALAR

Tavsiye edilen zikir şekli “Yâ Rezzâk Yâ Allah” şeklindedir.
  • Bu ismi şerifi bol rızıklı bir ömür için günde 308 kez okumak faydalı olacaktır.
  • Her sabah namazının ardından yukarıda da belirttiğimiz gibi 308 kere Ya Rezzak ismini zikredenin rızkı artar ve bereketli olur. Aç iken daha ziyade oruçlu iken günde 20 defa okuyanın zekâsı ve zihni açılır.

İş Yeri Açarken Dua

Ayrıca iş yeri duası olarak da bilinen dua İş yerini Açarken okunur.

“Allahümme ya Müfettihu'l ebvab, İftah lena hayre'l bab"

(Ey kapıları açan Allahım Bize en hayırlı kapıları aç. ) demelidir. /Gönenli Mehmet Efendi Hz

ER-REZZAK;

Yaratılmışlara pek çok faydalanılacak şey ihsan eden, bol nimet veren ve manevi rızık veren manalarına gelmektedir.
Beslenerek yaşamaları için bütün canlıların rızıklarını veren yalnız Allah Teâlâ’dır. O’ndan başka rızık veren yoktur. Eğer Allah rızkı kulları için bolca yaysaydı, kullar yeryüzünde taşkınlık yapar ve azarlardı. Allah kullarından dilediği kimsenin rızkını genişletir ve dilediğine de kısar. Şüphesiz Allah her şeyi hakkıyla bilendir.
Kulun, her istediğini talep etmede helal yollardan hareket ettikten sonra, Rabbine müracaat etmesi lazımdır. Sebeplerine yapıştıktan sonra, rızkları taksim eden Allah’ın taksimine razı olup kanaat getirmek ve O’na şükür etmek ve hamd etmek lazımdır. Allah’ın kendi hazinesinden kendisine verdiğini ne israf etmeli, ne de cimrilik etmeli, orta bir yol tutmalıdır.

Bu yazı; dualar, kısa ve etkili dualar, en etkili dua, en tesirli sırlı dualar hazinesi, bol rızık duası, kazanç duası, rızık açma duası, rızık duası nasıl yapılır, rızık darlığı için dua, rızık duası, ya rezzak 208 ile ilgilidir.

0 YORUM:

Yorum Gönder