10 Mart 2017

BORÇSUZ VE SIKINTISIZ BİR HAYAT İÇİN DUA

kısa ve etkili dualar
Tavsiye edilen zikir şekli “Yâ Vehhâb Yâ Allah” şeklindedir.
  • Bu zikri günde 196 kez çeken kişi sıkıntısız ve borçsuz bir hayat sürmek için bu zikre devam edilir. Refaha ermek, maddi sıkıntılardan kurtulmak için ilaç olan bu zikir diğer zamanlarda dua edilirken 7 kez zikredilirse duanın kabul olmasına yardımcı olur. 

EL-VEHHAB;

Karşılıksız çok nimet veren, ikram ve ihsanda devamlı olan, lütfu, ihsanı ve rahmeti bütün kulları kuşatan, nimeti sonsuz manalarına gelmektedir.
Kullarına hiçbir karşılık olan gözetmeksizin tekrar tekrar ve çok çok bağışlarda bulunan ve sonu gelmeyen bağışların sahibi O’dur.
Yaratılışından varlık alanına çıkışına kadar insan sürekli nimetlendirilmiş, daima lütuf ve ikramlara mazhar olmuştur. İşte bütün bunlar tesadüfen olmuyor; şuursuz ve rastgele yürüyen bir yapının sonucu ortaya çıkmış bulunmuyor. Ziyadesiyle bağışta bulunan çok cömert bir Vehhab’ın lütfunu gösteriyor. Ve insanı, kendisine yapılan ikramlara bakarak onun sahibini anlamaya çağırıyor..

Bu yazı; dualar, zikirler ve faziletleri, güzel zikirler, kısa zikirler ve anlamları, günlük dualar ve zikirler, borçsuz yaşamak, mutluluğun şifresi dualar,  sıkıntı gideren dualar, dert sıkıntı gideren mucizevi dua ile ilgilidir.

0 YORUM:

Yorum Gönder