24 Mart 2017

DİLEK VE İSTEK DUASI


DİLEK VE İSTEK DUASI

DİLEK VE İSTEK DUASI

Tavsiye edilen zikir şekli “Yâ Kayyum Yâ Allah” şeklindedir.

Bu zikri her gün 156 kere okuyan kişi Allah’ın izni ve inayeti ile her istediğine ve dileğine kavuşur. Ya Kayyum ismini zikreden kişilerin tüm isteği zahmetsizce yerine geleceği gibi, her başladığı işte muvaffak olur. Ya Kayyum ismini zikretmeye devam eden kişilerin uyku ağırlıkları gideceği gibi ezber güçleri de artar. 

EL-KAYYUM;

Zatı ile kaim olan, ezeli ve ebedi olan, her şeyin varlığı kendisine bağlı, uykusu ve uyuklaması olmayan, varlıkları yöneten, koruyan, ihtiyaçları üstlenen, gökleri, yer ve her şeyi tutan anlamlarına gelmektedir.
Allah Teâlâ, her şeyin mukadder olan vaktine kadar durması için sebeplerini ihsân edendir. Onun için her şey Hak ile kâimdir.
O’nun ayakta kalmak için hiçbir yönden kimseye ihtiyacı yoktur. O, kendi kendine yetendir ve başkasına muhtaç değildir. O’nun dışında her şey O’na muhtaçtır. Her şeyi ayakta tutan koruyan O’dur. O’nun desteği olmadan hiçbir şey ayakta duramaz ve varlığını devam ettiremez. Bu, O’nun mükemmel gücünün göstergesidir.
Allah, O’ndan başka ilah yoktur; O, Hayy’dır, Kayyum’dur. Bakara/255

Bu yazı; dualar, efsane dualar, dilek ve istek duaları,kabulu en yakin istek duasi,istek duası, dilek duası, hacet ve dilek duaları, dilek ve murat için dua, etkili dilek duaları, en etkili denenmiş dilek duası ile ilgilidir.

0 YORUM:

Yorum Gönder