8 Mart 2017

EL- AZİZ DUASI VE ZİKRİ

 EN ETKİLİ DUALAR VE ZİKİRLER

EL- AZİZ : ( Mağlup edilmesine imkân olmayan Galip)
Üstün, güçlü, kuvvetli, galip, şerefli, değerli, melik anlamlarına gelmekle beraber O hiçbir şekilde ve surette yenilgiye uğramayan, her şeye gücü yetendir. O, haksızlık yapılamayacak kadar güçlüdür. O en üstündür, en yücedir, şeref ve izzet sahibidir.
Gayet izzetli, onurlu ve şanslıdır. Hiçbir şekilde mağlup edilemez, her işinde galiptir. Yahut eşi benzeri yoktur ve gayet yüksektir. Hiç birşey O’nun dengi olmamıştır. Bununla beraber alçaklığı, ahlaksızlığı, küfür, zulüm, fesad, isyan ve küfran gibi fenalıkları sevmez.  

EL- AZİZ DUASI VE ZİKRİ

Tavsiye edilen zikir şekli “Yâ Aziz Yâ Allah” şeklindedir.
Düşmanlara galip gelmek için bu zikre günde 94 kere tekrar edilerek devam edilir. Bu zikre devam edenler insanlar tarafından sevilir ve işi, istekleri yerine getirilir.

40 gün boyunca sabah namazlarından sonra 40 kere okuyan kişi fakirlik yüzü görmez ve kimseye muhtaç olmaz Allah’ın izniyle. Yine her gün evden çıkmadan önce 94 kere okuyan hem dünyada hem de ahrette bahtiyarlar arasına dâhil olur. 

Bu yazı; dualar, esmaül hüsna anlamları ve sırları, el aziz ne demek, ya aziz duası, ya aziz sırrı, en etkili dua, ya aziz fazileti, günlük dualar ve zikirler, en güzel kısa dualar, efsane dualar ile ilgilidir.

0 YORUM:

Yorum Gönder