8 Mart 2017

EL- CEBBÂR DUASI VE ZİKRİ

GÜNLÜK DUALAR VE ZİKİRLER

EL- CEBBAR ( Dilediğini zorla yaptıran ve tüm eksikleri tamamlayan)
Emir ve yasaklarını, hüküm ve kararlarını kullarına yaptırmaya gücü yeten, azgın ve zalimleri  kahredici, dertlerine derman olan, yaraları sarıp onaran, yarattıklarının hallerini düzelten anlamlarına gelmektedir.
Aynı zamanda O, yapılmasına karar verdiği şeyi, dilediğinde zorla yaptırır, düzeltir ve onarır, bundan kullara hiç irade vermez, emrini zorla yürütür, ancak kullarında ihtiyari fiiller yoktur manasını da anlamamak gerekir. Çünkü kanun yapma ile ilgili emirlerin kulların cüz’i iradeleriyle şartlı kılınmış olduğu da; “Eğer siz Allah’a(O’nun dinine) yardım ederseniz, (Allah’da) size yardım eder. Muhammed/7” gibi birçok nas ile tespit edilmiştir.  Ancak bundan şu mana anlaşılmamalıdır ki, Allah Teâlâ birçok fiilde insana irade vermiş hür yaratmış olmakla beraber bütün isteklerini yerine getirmeye mecbur değildir.

EL- CEBBÂR DUASI VE ZİKRİ

Tavsiye edilen zikir şekli “Yâ Cebbar Yâ Allah” şeklindedir.

Günde 206 kere zikredilmesi tavsiye edilen bu ismi şerif sayesinde tüm istek ve arzular yerine getirilir. 
Ya Cebbar ismine devam eden kişiye kimsenin hayır demeye gücü yetmez ve itaat edilen biri haline gelir. 

Bu yazı; dualar, esmaül hüsna anlamları ve sırları, günlük dualar ve zikirler, en güçlü dualar, ya cebbar çekmek, el cebbar duası, ya cebbar sırları, ya cebbar ve zülcelali vel ikram fazileti, ya cebbar virdi ile ilgilidir.

0 YORUM:

Yorum Gönder