14 Mart 2017

EL-GAFUR ZİKRİ VE DUASI

ESMAÜL HÜSNA

EL-GAFUR; Çok affeden, çok bağışlayan affı ve bağışlaması çok manalarına gelmektedir.
Allah Teâlâ’nın mağfireti çoktur. Bir kulun kusuru ne kadar büyük ve çok olursa olsun onları örter, meydana çıkarıp da sahibini rezil etmez.
Kusurları insanların gözlerinden gizlediği gibi, melekût âleminin gözlerinden de gizler. İnsanların görmediği bazı şeyleri melekût âlemi sakinleri görürler. Gafûr ism-i şerifi, kusurların onların gözlerinden de gizlenmesini ifade eder.
O, günahı bağışlayan, tevbeyi kabul eden, azabı çetin, lütuf sahibi Allah’tandır ki, O’ndan başka hiçbir ilah yoktur, dönüş ancak O’nadır. Mümin/3
Dikkat et! O, azizdir ve çok bağışlayandır. Zümer/5
Kullarıma; benim çok bağışlayıcı ve pek esirgeyici olduğumu haber ver. Hicr/49
Bu ismi şerif, Kur’an’da en çok geçen isimlerden biri olup, 20 ayette tek başına; 71 ayette de “Rahîm” ismi ile birlikte olmak üzere 91 ayette geçmektedir.

EL-GAFUR ZİKRİ VE DUASI:

Tavsiye edilen zikir şekli “Yâ Gafûr Yâ Allah” şeklindedir.
EL GAFUR ismini günde 1286 kere okumak günahların affına vesile olacaktır.

Ya Gafur ismini zikretmeye devam edenlere Allah mağfirette bulunur. Fakirlikten kurtulur. Ya Gafur ismini zikretmeye devam edenlere ruhaniler gelir ve isteklerini yerine getirir.

Bu yazı; dualar, esmaül hüsna anlamları ve sırları, günlük dualar ve zikirler, el gafur isminin anlamı, ya gafur kaç kere okunur, ya gafur sırlarıya gafur esmasının sırları, günün duası kısa  el gafur esmasının fazileti ile ilgilidir.

0 YORUM:

Yorum Gönder