14 Mart 2017

EL-HABİR ZİKRİ VE DUASI

ESMAÜL HÜSNA

EL-HABİR; Gizli aşikar her şeyi bilen, her şeyin iç yüzünden tüm detayları ile haberdar olan, haber veren manalarına gelmektedir.En küçüğünden en büyüğüne kadar bütün eşya ve hadiselerden Allah haberdardır. Onun haberi olmadan hiçbir hadise cereyan etmez.
اِنَّ اللّٰهَ يَعْلَمُ غَيْبَ السَّمٰوَاتِ وَالْاَرْضِۜ وَاللّٰهُ بَص۪يرٌ بِمَا تَعْمَلُونَ"Şüphesiz Allah, göklerin ve yerin gizliliklerini bilir. Allah yaptıklarınızı görendir."  (Hucurât; 18) 
Yerde ve gökte daha bilmediğimiz birçok âlemlerde ne kadar varlıklar varsa onların bütün hareketlerinden Hz. Allah haberdardır. O’nun haberi olmadık hiçbir şey mevcut değildir.
اَلَا يَعْلَمُ مَنْ خَلَقَۜ وَهُوَ اللَّط۪يفُ الْخَب۪يرُ۟"Hiç yaratan bilmez mi? O, en ince işleri görüp bilmektedir ve her şeyden haberdardır."  (Mülk; 14) 

EL-HABİR ZİKRİ VE DUASI:

Tavsiye edilen zikir veya dua şekli;
 “Yâ Habîr Yâ Allah”
 şeklindedir.

EL-HABİR zikri idrakin ve hafızanın güçlü olması için günde 812 kere çekmek faydalı olacaktır.
Ya Habir zikrini çekmeye devam edenler eşyanın sırrına vakıf olur. Kötü ahlak ve zalimin zulmünden kurtulduğu gibi 40 gün boyunca 7000 defa bu zikri çekenler bu ismin hadimi ile görüşür.


Bu yazı; dualar, günlük dualar ve zikirler, esmaül hüsna anlamları ve sırları, el habir duası, el habir kaç kere okunmalı, el habir faydaları, el habir anlamı, el habir ile rüyaya girmek, ya habir ne demek, ya habir zikri ile ilgilidir.

0 YORUM:

Yorum Gönder