24 Mart 2017

EL-KAYYUM ZİKRİ VE DUASI

ESMAÜLHÜSNA

EL-KAYYUM; Zatı ile kaim olan, ezeli ve ebedi olan, her şeyin varlığı kendisine bağlı, uykusu ve uyuklaması olmayan, varlıkları yöneten, koruyan, ihtiyaçları üstlenen, gökleri, yer ve her şeyi tutan anlamlarına gelmektedir.
Allah Teâlâ, her şeyin mukadder olan vaktine kadar durması için sebeplerini ihsân edendir. Onun için her şey Hak ile kâimdir.
O’nun ayakta kalmak için hiçbir yönden kimseye ihtiyacı yoktur. O, kendi kendine yetendir ve başkasına muhtaç değildir. O’nun dışında her şey O’na muhtaçtır. Her şeyi ayakta tutan koruyan O’dur. O’nun desteği olmadan hiçbir şey ayakta duramaz ve varlığını devam ettiremez. Bu, O’nun mükemmel gücünün göstergesidir.
Allah, O’ndan başka ilah yoktur; O, Hayy’dır, Kayyum’dur. Bakara/255

EL-KAYYUM ZİKRİ VE DUASI:

Tavsiye edilen zikir şekli “Yâ Kayyum Yâ Allah” şeklindedir.
Bu zikri her gün 156 kere okuyan kişi Allah’ın izni ve inayeti ile her istediğine ve dileğine kavuşur.

Ya Kayyum ismini zikreden kişilerin tüm ismi zahmetsizce yerine geleceği gibi, her başladığı işte muvaffak olur. Ya Kayyum ismini zikretmeye devam eden kişilerin uyku ağırlıkları gideceği gibi ezber güçleri de artar. 


Bu yazı, dualar, allahın 99 ismi ve anlamları, el kayyum, el kayyum ne demek, el kayyum ile ilgili ayetler, el kayyum duası, ya kayyum, ya kayyum anlamı, ya kayyum cc, kayyum esmasının sırrı ile ilgilidir.

0 YORUM:

Yorum Gönder