22 Mart 2017

EL-MU’ÎD ZİKRİ VE DUASI

ESMAÜL HÜSNA

EL-MU’ÎD; Canlı varlıkları ölümlerinden sonra dirilten, yeniden yaratan, varlıkları yok ettikten sonra tekrar yaratabilen manasına gelmektedir.
İnsanları ahiret günü Allah Teâlâ diriltip yeniden hayatlandıracak, yeniden yaratacaktır. Ve dünyada yaptıkları işlerden hesaba çekecektir.
Ey kâfirler! Siz ölü iken sizi dirilten Allah’ı nasıl inkâr ediyorsunuz? Sonra sizi öldürecek, tekrar sizi diriltecek ve sonunda O’na döndürüleceksiniz. Bakara/28
Sizi yerden(topraktan) yarattık, yine(ölümünüzden sonra) ona döndüreceğiz. Hem de ondan sizi bir kere daha çıkaracağız. Taha/55

EL-MU’ÎD ZİKRİ VE DUASI:

Tavsiye edilen zikir şekli “Yâ Mu’îd Yâ Allah” şeklindedir.
EL MUİD ismini elden kaçan bir kazancı geri kazanmak için günde 124 kez okumak gerekir.

Ya Muid ismini zikreden kişilerin ellerinden gitmiş olan her ne varsa geri gelir. Bir işi bozulan kişi 7 gün boyunca sabah namazlarının ardından 124 defa Ya Muid ismini tekrarlarsa bozulan işi tekrar yerine geldiği gibi, yeri unutulan bir eşyayı hatırlamak için de bu ismi şerifi zikretmek faydalı olacaktır.

Bu yazı, dualar, esmaül hüsna, el muid, el muiyd isminin anlamı, ya muid okuyanlar, ya muid faziletleri, ya muid celle celaelühü, ya muid duası, el muiyd isminin fazileti ile ilgilidir.

0 YORUM:

Yorum Gönder