9 Mart 2017

EL- MÜTEKEBBİR DUASI VE ZİKRİ

GÜNLÜK DUALAR VE ZİKİRLER

EL- MÜTEKEBBİR ( Her hadisede büyüklüğünü gösteren, ihtiyaç ve noksanlığı gerektiren her şeyden münezzeh, pek yüce ve ulu)
O’nun zatına nisbetle her varlığın küçük ve basit bulunduğunu ve mutlak büyüğün ancak ve ancak Allah’ın zâtına ait bir sıfat olduğunu ifade eder.
O’nun büyüklüğü her şeyde ve her olayda tezahür eder. Yaratılmış her şey O’nun büyüklüğünü ortaya koyar ve her varlık mevcudiyetiyle ilahi azamet ve büyüklüğünü işaret eder.
Ancak, yarattıklarında kibirlik ve zorbalık yapanları sevmez, kibirlenerek zorbalık yapanları kulluk görevlerini unuttukları için helak eder.

EL- MÜTEKEBBİR DUASI VE ZİKRİ

Tavsiye edilen zikir şekli “Yâ Mütekebbir Yâ Allah” şeklindedir.
Bu zikri her gün 662 defa okumaya devam eden izzete ve refaha kavuştuğu gibi, konuştuğu zaman karşısındakini tesiri altına alma gücüne sahip olur.

Bunun yanı sıra yaptığı hayırlar ve bereketi de artar. Sürekli haram işleyen birinin üzerine 262 defa okunduğunda halinin düzeldiği rivayet olunur Allah’ın izniyle.


Bu yazı; dualar, esmaül hüsna anlamları, günlük dualar ve zikirler, el mütekebbir okumanın fazileti, mütekebbir nedir, ya mütekebbir ne için okunur, el mütekebbir sırları, ya mütekebbir tecellisi, esmaların şerri ile ilglidir.

0 YORUM:

Yorum Gönder