10 Mart 2017

EL- REZZAK DUASI VE ZİKRİ

YAA REZZAK

ER-REZZAK; Yaratılmışlara pek çok faydalanılacak şey ihsan eden, bol nimet veren ve manevi rızık veren manalarına gelmektedir.
Beslenerek yaşamaları için bütün canlıların rızıklarını veren yalnız Allah Teâlâ’dır. O’ndan başka rızık veren yoktur. Eğer Allah rızkı kulları için bolca yaysaydı, kullar yeryüzünde taşkınlık yapar ve azarlardı. Allah kullarından dilediği kimsenin rızkını genişletir ve dilediğine de kısar. Şüphesiz Allah her şeyi hakkıyla bilendir.
Kulun, her istediğini talep etmede helal yollardan hareket ettikten sonra, Rabbine müracaat etmesi lazımdır. Sebeplerine yapıştıktan sonra, rızkları taksim eden Allah’ın taksimine razı olup kanaat getirmek ve O’na şükür etmek ve hamd etmek lazımdır. Allah’ın kendi hazinesinden kendisine verdiğini ne israf etmeli, ne de cimrilik etmeli, orta bir yol tutmalıdır.

EL- REZZAK DUASI VE ZİKRİ

Tavsiye edilen zikir şekli “Yâ Rezzâk Yâ Allah” şeklindedir.
Bu ismi şerifi bol rızıklı bir ömür için günde 308 kez okumak faydalı olacaktır.

Her sabah namazının ardından yukarıda da belirttiğimiz gibi 308 kere Ya Rezzak ismini zikredenin rızkı artar ve bereketli olur. Aç iken daha ziyade oruçlu iken günde 20 defa okuyanın zekâsı ve zihni açılır. 

Bu yazı; dualar, esmaül hüsna anlamları, dualar ve zikirler, en güzel zikirler ve anlamları, rezzak ne demek, ya rezzak ya fettah fazileti, ya rezzak fazileti, ya rezzak 208, ya rezzak 308 ile ilgilidir.

0 YORUM:

Yorum Gönder