10 Mart 2017

EL- VEHHÂB DUASI VE ZİKRİ


EL-VEHHAB; Karşılıksız çok nimet veren, ikram ve ihsanda devamlı olan, lütfu, ihsanı ve rahmeti bütün kulları kuşatan, nimeti sonsuz manalarına gelmektedir.
Kullarına hiçbir karşılık olan gözetmeksizin tekrar tekrar ve çok çok bağışlarda bulunan ve sonu gelmeyen bağışların sahibi O’dur.
Yaratılışından varlık alanına çıkışına kadar insan sürekli nimetlendirilmiş, daima lütuf ve ikramlara mazhar olmuştur. İşte bütün bunlar tesadüfen olmuyor; şuursuz ve rastgele yürüyen bir yapının sonucu ortaya çıkmış bulunmuyor. Ziyadesiyle bağışta bulunan çok cömert bir Vehhab’ın lütfunu gösteriyor. Ve insanı, kendisine yapılan ikramlara bakarak onun sahibini anlamaya çağırıyor..

EL- VEHHAB DUASI VE ZİKRİ

Tavsiye edilen zikir şekli “Yâ Vehhâb Yâ Allah” şeklindedir.
Bu zikri günde 196 kez çeken kişi sıkıntısız ve borçsuz bir hayat sürmek için bu zikre devam edilir.

Refaha ermek, maddi sıkıntılardan kurtulmak için ilaç olan bu zikir dua edilirken 7 kez zikredilirse duanın kabul olmasına yardımcı olur. Tüm mahlûkata karşı güçlü görünür.

Bu yazı; dualar, el vehhab kaç kere okunur, el vehhab ne demek, ya vehhab zikir sayısı, günlük dualar ve zikirler, esmaül hüsna anlamları, ya vehhab, 196 ya vehhab, ya vehhab celle celalühü ile ilgilidir.

0 YORUM:

Yorum Gönder