14 Mart 2017

EN ETKİLİ DİLEK DUASIESMAÜL HÜSNA


"En güzel isimler Allah'ındır. O'na o güzel isimleriyle dua edin ve O'nun isimleri hakkında gerçeği çarpıtanları bırakın. Onlar yaptıklarının cezasına çarptırılacaklardır."  (A'râf; 180)


EN ETKİLİ DİLEK DUASI


Tavsiye edilen zikir şekli “Yâ Latif Yâ Allah” şeklindedir.
EL LATİF ismini günde 129 kez çeken kişinin dilekleri yerine gelirken kısmet ve rızık için de okunduğu bilinir.
Ya Latif ismi her konuda insana fayda veren ve havassı diğerlerine göre en çok olan isimlerdendir. Bu ismi zikredenler huzura kavuşur, her işte başarılı olur, maddi durumunda düzelmeler göze çarpar, hasta olan şifa bulur, depresyonda olan sıkıntıdan kurtulur.
Bu zikrin günde 16641 kere okunması tüm istek ve dileklerin yerine getirilmesi için çok faydalıdır. 


EL-LATİF;

Yarattıklarına karşı yumuşak davranan, çok merhametli, çok lütüfkar, ihsan sahibi, insanlara hak ettiklerinden fazlasını veren, her şeyin detayını ve sırlarını en iyi bilen, işleri çok hassas düzenleyen, gözle görülmeyen manalarına gelmektedir.
Allah Teâla Latif’dir. En ince şeyleri bilir. Çünkü onları yaratan O’dur. Nasıl yapıldığı bilinmeyen, gizli olan ince şeyleri yapar.
Allah kullarına karşı Lütuf sahibidir. Kulluğunu bilen, vazifesini doğru yapan kullarına çok lütufkardır. Onları çeşitli lütuflarla öyle mutlu kılar ki akıllar onu kavramaktan acizdir. Her dilediğini bir şekilde rızıklandırır. Kullarından her birini büyük hikmeti içeren dilemesine göre bir çeşit lütuf ile seçkin kılar. Ve öyle güçlü, öyle azizdir ki her şeye ve herkese dilediği gibi iradesini uygulamaya, vaadini yerine getirmeye kadir, hiçbir sebep ve şekilde mağlup edilemez, her yönden galiptir. Onun için dinini doğru tutan kullarını o korkunç saat geldiği zaman perişan etmez,  kuvvet ve izzetiyle türlü lütuflarından nasiplendirir.
Allah kullarına lütufkardır, dilediğini rızıklandırır. O kuvvetlidir, güçlüdür. Şûra/19

Bu yazı; dualar, en güzel anlamlı sözler, allaha edilecek en güzel dualar, en güçlü dualar, en etkili dilek duası, çok etkili dilek duası, en kısa dilek duası, tesirli dilek ve hacet duaları, hacet duaları ile ilgilidir.

0 YORUM:

Yorum Gönder