20 Mart 2017

EŞ-ŞEHÎD ZİKRİ VE DUASI

ESMAÜL HÜSNA

EŞ-ŞEHÎD; Her yerde ve her zaman hazır ve nazır olan, her şeye muttali olan, her şeyi gören, her şeyi bilen, her şeyden haberdar olan, her yerde hazır ve nazır olan, hiçbir şey kendinden gizlenemeyen, bütün sırlara vakıf olan, her şeyi murakabe eden manalarına gelmektedir.
Hiçbir şey Yüce Allah’tan gizli olamaz. Her şeye şahit olan, her zaman ve her yerde hazır olan Allah, ahrette de herkese halini bildirecek olandır.
Şahit olarak da Allah yeter. Nisa/79

EŞ-ŞEHÎD ZİKRİ VE DUASI:

Tavsiye edilen zikir şekli “Yâ Şehîd Yâ Allah” şeklindedir.
Bu ismi şerifi günde 319 kere okumak hem heybetli hem de şehid olarak ölmek için okumalıdır.
Pek çok havassı bulunan bu mübarek ismin, asi olanlar için okunduğunda isyan etmeleri önlenir. Anne babaya asi olanlar için de durum aynı olurken, asi olduğunu düşündüğünüz kişiden veya kendinizden alın bölgesindeki saç tellerinden bir tanesini koparıp, üzerine 1000 kez Ya Şehid ismi okunduktan sonra o saçın sahibi olan kişinin itaatkâr olması sağlanmış olur Allah’ın izniyle.
Her sabah namazının sonrasında 122 kez Ya Şehid ismini tekrarlayan kişi şehadet mertebesine erişir.
İftiraya uğrayan kişiler her gün Ya Allah Ya Şehid isimlerini gece yarısında 329 kere okumaya devam ederse iftiradan kurtulur.

Bununla birlikte zulüme uğrayan kişilerde ay boyunca 319 kere her gün bu ismi şerifi tekrar ettiği takdirde zulümden kurtulurken kendisine zulmeden de cezasını bulur Allah’ın izniyle.

Bu yazı; dualar, esmaül hüsna, allahın güzel isimleri, eş şehid esması, eş şehid ne demek, eş şehid ismi, eş şehid duası, ya şehid celle celalühü, ya şehid isminin fazileti ile ilgilidir.

0 YORUM:

Yorum Gönder