15 Mart 2017

EŞ-ŞEKÛR ZİKRİ VE DUASI

DUA HARMANI

EŞ-ŞEKUR; İbadet eden kullarının mükafatlarını bolca veren, az çok her itaati ödüllendiren kendi rızası gözetilerek yapılan işlere fazlasıyla muamelede bulunan manalarına gelmektedir.
Az itaat karşılığında çok büyük dereceler veren, sayılı günlerde yapılan amel karşılığında ahret âleminde sonsuz nimetler lütfeder demektir. Bu manaya Allah’tan başka hakiki sahip yoktur.
Eğer Allah’a güzel bir borç verirseniz, Allah onu sizin için kat be kat yapar ve sizi bağışlar. Allah Şek’ur(çok mükafat verendir), Halim’dir. Teğâbun/17
Her kim de gönlünden koparak bir hayır işlerse, şüphesiz Allah Şâkirdir(iyiliğin karşılığını kat kat verendir), O Alîm’dir. Bakara/158

EŞ-ŞEKUR ZİKRİ VE DUASI:

Tavsiye edilen zikir şekli “Yâ Şekûr Yâ Allah” şeklindedir.
EŞ-ŞEKUR ismi şerifini bol rızık ve talih açıklığı için günde 526 kere zikretmek faydalı olacaktır.

Ya Şekur ismini zikre devam eden kişiler sıhhat ve şükür içerisinde yaşar. Kazandığını kaybetmez ve nimetlerinin eksildiğine rastlanmaz. Zalimin zulmünden ve düşmanın şerrinden emin olur.

Bu yazı; dualar, esma i hüsna tecellileri sırları, günlük dualar ve zikirler, eş şekür anlamı fazileti, eş şekür ismi şerifi duası, eş şekür zikir saati, eş şekür ne demek, ya şekur, ya şekur zikri, ya şekur mucizesi ile ilgilidir.

0 YORUM:

Yorum Gönder