14 Mart 2017

GÜÇLÜ HAFIZA DUASI

DUA HARMANI

EL-HABİR zikri, idrakin ve hafızanın güçlü olması için günde 812 kere çekmek faydalı olacaktır.
Tavsiye edilen zikir veya dua şekli;
“Yâ Habîr Yâ Allah”
şeklindedir.
Ya Habir zikrini çekmeye devam edenler eşyanın sırrına vakıf olur. Kötü ahlak ve zalimin zulmünden kurtulduğu gibi 40 gün boyunca 7000 defa bu zikri çekenler bu ismin hadimi ile görüşür.
EL-HABİR;Gizli aşikar her şeyi bilen, her şeyin iç yüzünden tüm detayları ile haberdar olan, haber veren manalarına gelmektedir.En küçüğünden en büyüğüne kadar bütün eşya ve hadiselerden Allah haberdardır. Onun haberi olmadan hiçbir hadise cereyan etmez.
اِنَّ اللّٰهَ يَعْلَمُ غَيْبَ السَّمٰوَاتِ وَالْاَرْضِۜ وَاللّٰهُ بَص۪يرٌ بِمَا تَعْمَلُونَ"Şüphesiz Allah, göklerin ve yerin gizliliklerini bilir. Allah yaptıklarınızı görendir."  (Hucurât; 18) 
Yerde ve gökte daha bilmediğimiz birçok âlemlerde ne kadar varlıklar varsa onların bütün hareketlerinden Hz. Allah haberdardır. O’nun haberi olmadık hiçbir şey mevcut değildir.
اَلَا يَعْلَمُ مَنْ خَلَقَۜ وَهُوَ اللَّط۪يفُ الْخَب۪يرُ۟
"Hiç yaratan bilmez mi? O, en ince işleri görüp bilmektedir ve her şeyden haberdardır."  (Mülk; 14) 
Bu yazı; dualar, günlük zikirler mutlaka okuyun, günlük dualar, hafızayı kuvvetlendiren esma ül hüsna, ezberi kuvvetlendiren dua, zeka duası, çocuğun zihin açıklığı için dua, güçlü hafıza ile ilgilidir.

0 YORUM:

Yorum Gönder