9 Mart 2017

İŞ HAYATINDA SIKINTILARDAN KURTULMAK İÇİN DUA

KISA VE ETKİLİ DUALAR
Tavsiye edilen zikir şekli “Yâ Hâlık Yâ Allah” şeklindedir.
  • Günde 731 kere okunması tavsiye edilen bu zikir sayesinde iş yaşamında yaşanan üzüntü ve sıkıntılardan kurtulmak mümkün olur. Ya Halik ismini zikredenlerin kalpleri nurlanır. Her işte başarı kaçınılmaz olurken, bela ve musibetlerden de emin olunur.
  • Çözülmesinin zor olduğu düşünülen iş için; kişi  abdestli olarak kıbleye yönelip 5115 kere Ya Halik ismini tekrarlayan kişinin niyetleri hallolur. 

EL- HALIK; 

Bütün varlığı yoktan var eden şekillendiren, her şeyi yaratan anlamlarına gelir.
Allah’ü Teâlâ her şeyin Hâlıkıdır ve bu O’nun subûti sıfatlarındandır. O’ndan başkası için bu sıfat kullanılamaz.
Bütün mükevvenât ve bunun içinde insan, Cenab-ı Hakk’ın yaratmayı sürekli tazeleyip yürütmesine her an tazelenen oluş gerçeğine muhtaçtır ve yaratış vakıasına devamlı konu olmaktadır. Allah’ın yaratışı, sadece var edip ortaya çıkarmaktan, yani hayatın yalnızca başlangıç safhasına ilişkin “zaman ve konu yönünden sınırlı, belirli” bir özellik olmaktan ibaret kalmayıp sürekli cari olan bir gerçektir.

Bu yazı; dualar, kısa ve etkili dualar, günlük dua örnekleri, iş hayatında sıkıntılar, çalışma hayatındaki sorunlar, iş hayatında başarılı olmak, işinde başarılı olmak için dua, işinde yükselmek için dua ile ilgilidir.

0 YORUM:

Yorum Gönder