31 Mart 2017

İSTEDİĞİNİ YAPTIRMA DUASI


Yüce yaratıcının "El Muktedir" ismi şerifini her gün 774 kere okuyan kişi başladığı her işte Allah’ın izni ile başarılı olur ve istediğini yaptırır. 
Ya Muktedir ismini zikreden kimse hiçbir işten bıkmaz, yılmaz ve her işinde ve isteğinde Allah’ın izni ve inayeti ile başarılı olur.
Yine Ya Muktedir ismi şerifini zikretmeye devam edenlerin ruhu kuvvetlenerek, cin, insan ve şeytanın şerlerinden de Allah’ın izni ile uzak olur. 
Tavsiye edilen Dua/Zikir şekli;
“Yâ Muktedir Yâ Allah” 
şeklindedir.
EL-MUKTEDİR; 
Kuvvet sahipleri üzerinde istedikleri şekilde tasarrufta bulunan, güçlü kuvvetli, istediğini istediği gibi yapan manalarına gelmektedir. Allah Teâlâ, her şeye karşı mutlak surette Kâdir’dir. Bu kudreti ile dilediği şeyi yaratır ve isterse onda dilediği kadar kuvvet ve kudret de yaratır. Hiç kimse O’na mani olamaz. Hiçbir güç O’nu aciz bırakamaz. Kudreti her şeyi kuşatır.
وَاضْرِبْ لَهُمْ مَثَلَ الْحَيٰوةِ الدُّنْيَا كَمَٓاءٍ اَنْزَلْنَاهُ مِنَ السَّمَٓاءِ فَاخْتَلَطَ بِه۪ نَبَاتُ الْاَرْضِ فَاَصْبَحَ هَش۪يماً تَذْرُوهُ الرِّيَاحُۜ وَكَانَ اللّٰهُ عَلٰى كُلِّ شَيْءٍ مُقْتَدِراً

"Onlara şunu da misal göster: Dünya hayatı, gökten indirdiğimiz bir su gibidir ki, bu su sayesinde yeryüzünün bitkisi (önce gelişip) birbirine karışmış; arkasından rüzgârın savurduğu çerçöp haline gelmiştir. Allah, her şey üzerinde iktidar sahibidir."  (Kehf; 45) 

Bu Yazı, dualar, istediğini yaptırma duası, kocana her istediğini yaptırma duası, kocaya söz geçirme duası, kocaya istediğini yaptırma duası, her işte başarılı olma duası, işten bıkmamak için dua ile ilgilidir.