8 Mart 2017

İSTEK VE ARZULARIN YERİNE GELMESİ İÇİN DUA

GÜNLÜK DUALAR VE ZİKİRLER
Günde 206 kere zikredilmesi tavsiye edilen bu ismi şerif sayesinde tüm istek ve arzular yerine getirilir.
Tavsiye edilen zikir veya dua şekli;
 “Yâ Cebbar Yâ Allah” 
şeklindedir.
Ya Cebbar ismine devam eden kişiye kimsenin hayır demeye gücü yetmez ve itaat edilen biri haline gelir. 
EL- CEBBAR 
Dilediğini zorla yaptıran ve tüm eksikleri tamamlayan anlamına gelmektedir.
Emir ve yasaklarını, hüküm ve kararlarını kullarına yaptırmaya gücü yeten, azgın ve zalimleri  kahredici, dertlerine derman olan, yaraları sarıp onaran, yarattıklarının hallerini düzelten anlamlarına gelmektedir.
Aynı zamanda O, yapılmasına karar verdiği şeyi, dilediğinde zorla yaptırır, düzeltir ve onarır, bundan kullara hiç irade vermez, emrini zorla yürütür, ancak kullarında ihtiyari fiiller yoktur manasını da anlamamak gerekir. Çünkü kanun yapma ile ilgili emirlerin kulların cüz’i iradeleriyle şartlı kılınmış olduğu da;
يَٓا اَيُّهَا الَّذ۪ينَ اٰمَنُٓوا اِنْ تَنْصُرُوا اللّٰهَ يَنْصُرْكُمْ وَيُثَبِّتْ اَقْدَامَكُمْ 
"Ey iman edenler! Eğer siz Allah'a (Allah'ın dinine) yardım ederseniz O da size yardım eder, ayaklarınızı kaydırmaz."  (Muhammed; 7) gibi birçok nas ile tespit edilmiştir.  Ancak bundan şu mana anlaşılmamalıdır ki, Allah Teâlâ birçok fiilde insana irade vermiş hür yaratmış olmakla beraber bütün isteklerini yerine getirmeye mecbur değildir.
Bu yazı; dualar, esmaül hüsna anlamları, ya cebbar sırları, günlük dualar ve zikirler, istek ve arzuların olması için dua, kabulu en yakin istek duasi, dileklerin kabulu için en etkili dua, en etkili dualar denenmiş, geri çevrilmeyen dilek duaları ile ilgilidir.

0 YORUM:

Yorum Gönder