7 Mart 2017

KORKU DUASI

DUA HARMANI


ES SELAM duası/zikri okunmalıdır.


Tavsiye edilen dua veya zikir  şekli “Yâ Selam Yâ Allah” şeklindedir.
  • Günde 131 kez bu zikrin veya duanın tekrar edilmesi korkulan her şeyden emin olmayı sağlar. Bu ismi yazarak üzerinde taşıyan kişi fenalıktan ve kötülükten emin olur.

  • Bununla birlikte 121 kere okunduğunda Allah’ın izniyle hastalara şifa veren dua olur.

  • Yine Ya Selam zikrini günde 360 kere okuyan kişinin ise her duası kabul olunur.

  • Ya Selam ismini çokça zikreden kişi cinlerin şeytanların ve insanların kötü niyetlerinden ve vesveselerinden uzak olur. 

ES-SELAM: 

Eksiklik, acizlik, hastalık, ölüm ve benzeri şeylerden sâlim olan kullarına güven ve selamet veren, cennetteki kullarına selam eden ve her türlü tehlikelerden selamete çıkaran manalarına gelmektedir.
Selâm esenlik, barış ve mutluluğun kaynağı anlamındadır. Eksiklik, acizlik, hastalık, ölüm ve benzeri her türlü şeylerden sâlim olduğu gibi, kullarını da her türlü tehlikeden koruyandır.
Her selametin kaynağı, kendisi ayıpdan, kusurdan, eksiklikten, yokluktan kısacası her tehlikeden sâlim olduğu gibi, selamet umulan, selamet arayanları selamete erdirecek olan O’dur.
Cenab-ı Hak (c.c) her türlü eksiklikten arınmış olduğu için bu isimle isimlendirilmiştir. Selam ismi Kur’an-ı Kerim’de 33 defa geçer.

Bu yazı; dualar, korkudan kurtulmak, korkulardan kurtulmak için okunacak dua, korku ve vesvese için okunacak dua, vesveseden korunma duası, vesvesenin gitmesi için dua, en güçlü dualar ile ilgilidir.

0 YORUM:

Yorum Gönder