7 Mart 2017

KÖTÜ HASTALIKLARA YAKALANMAMA

DUASI

DUA HARMANI

Tavsiye edilen dua veya zikir şekli “Yâ Mü’min Yâ Allah” şeklindedir.
  • Kötü hastalıklara yakalanmamak için bu dua veya zikir günde 137 kere tekrar edilir.
  • Bu dua veya zikri okumaya devam edenlerde müminde olması gereken özellikler zuhur eder ve yalan söylemez, gıybet etmez, zinaya düşmez, kötü ahlaktan muhafaza olur.
  • 43 gün boyunca her namazdan sonra 136 kere Ya Mümin ismini zikreden kişiler tüm istek ve dileklerine kavuşur. Düşman şerrinden muhafaza olurken kimseye de muhtaç olmaz.

EL-MÜ’MİN:

Kuran’da Allah tarafından belirlenmiş olan bu sıfat, Allah’a güvenerek inanan veya kendisine güvenilen, yarattıklarına güven veren, gönüllerde iman etme isteği uyandıran, sığınanları koruma altına alıp ferahlatan anlamlarına gelmektedir.
İnancın, Allah ile kul arasındaki güçlü güven bağının adıdır. Aynı zamanda Kuran’da geçen Allah’ın güzel isimlerinden birisidir. İsim Allah’a izafe edildiğinde anlam değişikliği yapılarak(İsmi Mef’ul) “güvenilen” şeklinde anlamlandırılır.
Yılmayın ve üzülmeyin, Güveniyorsanız mutlaka kazançlısınız. (Al-iİmran/139)

Bu yazı; dualar, kötü hastalıktan korunma duası, hastalık için okunacak dua ve sureler, en güzel zikirler ve anlamları, yalan söylememek için okunacak dua, zinaya düşmemek için, kötü alışkanlıklar ve korunma yolları ile ilgilidir.


0 YORUM:

Yorum Gönder