20 Mart 2017

KUVVETLİ İRADE DUASI

KISA VE ETKİLİ DUALAR

Tavsiye edilen zikir şekli “Yâ Bâis Yâ Allah” şeklindedir.

  • Bu ismi şerif kuvvetli iradeye sahip olmak ve alacaklarını almak için günde 573 kez okunur. Ya Bais ismini zikretmeye devam eden kişilerden gaflet kalkar. Bu zikre devam edenlerde Allah korkusu baş gösterir ve ibadetini severek yapmaya başlar. Bütün sıkıntılarından kurtulur ve huzura erer.
  • Düşman ve zalimlerin şerrinden kurtulmak için de günde 573 kere okunması tavsiye edilen bu zikri iftiradan kurtulmak isteyenlerin 7073 kere okumaları tavsiye edilir. 

EL-BÂIS;

Kıyamet kopunca ölüleri dirilterek kabirlerinden çıkaran, mahşer yerine sevk eden, uyarıcı ve müjdeci olarak peygamber gönderen, kıyamette şahitler getiren anlamlarına gelmektedir.
Allah Teâlâ insanları, onlar ölüp toprak olduktan sonra ahret günü dirilterek kabirlerinden kaldıracak ve ruhları ile cesetleri birlikte olarak hesaplarını görecek, sonra da yine ruh ve cesetleri birlikte olarak mükâfat veya cezalarını verecektir.
Ancak dinleyenler icabet eder. Ölüleri, onları da Allah diriltir. Sonra O’na döndürülürler. En’am/36

Bu yazı; dualar, kısa ve öz dualar, irade duası, irade için zikir, irade için esma, irade için dua, kuvvetli irade için dua, iradeyi kuvvetlendirmek için zikir, iradeyi güçlendirmek için dua ile ilgilidir.

0 YORUM:

Yorum Gönder