21 Mart 2017

SAĞLIK VE KUVVET DUASI

YOLCULUK DUASI

Tavsiye edilen zikir şekli “Yâ Hakk Yâ Allah” şeklindedir.
  • EL Kaviyy ismi şerifini günde 116 kere okumaya devam eden kişilerin vücutları sağlıklı ve güçlü olurken kansızlığa da iyi gelir.
  • Ya Kaviyy ismini zikreden kişiler maddi ve manevi olarak kuvvetlenir. Himmetleri artarken günde 126 kere bu ismi zikredenlerin kalp ve ruhlarının kuvveti de artar. Yolculuk esnasında okunduğu takdirde kaza bela görünmez. Ağır bir yükü kaldırmak gerektiğinde bu isim zikredilirse yük size ağırlık vermez Allah’ın izni ve inayetiyle.
EL KAVİYY;
Kuvvetli, kudretli, her şeye gücü yeten, çok güçlü, pek güçlü manalarına gelmektedir.
Allah için hiçbir acziyet söz konusu olamaz. O tam ve mükemmel bir kudretin sahibidir.
Tıpkı Firavun’un yolundan gidenlerle onlardan öncekilerin gidişatı gibi onlar da Allah’ın ayetlerini tanımadılar, Allah da kendilerini günahları yüzünden yakalamıştı. Çünkü Allah Kaviyy (Çok kuvvetli) ve azabı çok çetin olandır. Enfal/52
Hem Allah, kâfirleri herhangi bir hayra ulaşmadan hınçlarıyla defetti. Bu şekilde Allah, müminlere savaşta kâfi geldi. Allah Kaviyy (çok güçlüdür), çok üstündür. Ahzap/25

Bu yazı; dualar, kısa ve öz dualar, sağlık duası türkçe, sağlık için zikir, kansızlık için dua, kalp ve ruh temizliği nasıl olur, yolculukta kazadan korunma duası, kazasız belasız yolculuk için dua, maneviyatı geliştirmek ile ilgilidir.

0 YORUM:

Yorum Gönder