9 Mart 2017

SİNİR VE ÖFKE DUASI

KISA VE ETKİLİ DUALAR

Çabuk sinirlenen ve bir anda parlayan fevri çıkışları bulunan insanlar bu zikri çektikleri takdirde veya başkası tarafından 1200 defa okunması halinde öfkeleri yatışır. Sinirli kişilerin sinirlerinin yatışması için okunur. Bu zikri günde 1200 kere çeken maddi ve manevi tüm hallerini düzeltir. 
Tavsiye edilen zikir şekli 
“Yâ Gaffâr Yâ Allah” 
şeklindedir.
EL- GAFFAR;Çok affeden, çok bağışlayan, günah ne kadar çok olursa olsun yine bağışlayan ve marifeti çok olan manalarına gelmektedir.
Cenab-ı Hak buyuruyor; 
وَاِنّ۪ي لَغَفَّارٌ لِمَنْ تَابَ وَاٰمَنَ وَعَمِلَ صَالِحاً ثُمَّ اهْتَدٰى
"Şu da muhakkak ki ben, tevbe eden, inanan ve yararlı iş yapan, sonra (böylece) doğru yolda giden kimseyi bağışlarım."  (Tâhâ; 82) 
قُلْ يَا عِبَادِيَ الَّذ۪ينَ اَسْرَفُوا عَلٰٓى اَنْفُسِهِمْ لَا تَقْنَطُوا مِنْ رَحْمَةِ اللّٰهِۜ اِنَّ اللّٰهَ يَغْفِرُ الذُّنُوبَ جَم۪يعاًۜ اِنَّهُ هُوَ الْغَفُورُ الرَّح۪يمُ
"De ki: Ey kendi nefisleri aleyhine haddi aşan kullarım! Allah'ın rahmetinden ümit kesmeyin! Çünkü Allah bütün günahları bağışlar. Şüphesiz ki O, çok bağışlayan, çok esirgeyendir."  (Zümer; 53) 

Bu yazı; dualar, kısa ve etkili dualar, en güçlü dualar, sinir ve öfkeyi yenmek için dua, sinirlenen kişiye okunacak dua, sinirli kocaya okunacak dua, huysuz kocaya okunacak dua, sinirli çocuğa okunacak dua ile ilgilidir.

0 YORUM:

Yorum Gönder