11 Mart 2017

ZULÜMDEN KURTULMA DUASI

ESMAÜL HÜSNA
Zalimlerin zulmünden ve şerrinden korunmak için, EL-KABID zikri veya duasını günde 903 kere okumaya devam etmek gerekir.
Tavsiye edilen zikir veya dua şekli;
 “Yâ Kâbıd Yâ Allah”
 şeklindedir.
Kabıd ismini okumaya devam eden kişiler kimse tarafından dedikodu edilen kişiler olamazlar. Celal ve heybet kazanır. Okumaya devam eden kişiler kötü huylarından kurtulur ve ahlak güzelliği veren bir yönü vardır.
Ayrıca, EL-HABİR zikrini günde 812 kere çekmek kötü ahlak ve zalimin zulmünden kurtulur.
Tavsiye edilen zikir veya dua şekli;
 “Yâ Habîr Yâ Allah”
 şeklindedir.

EL-KABID; Dilediğine rızkı daraltan, ölüm zamanı gelenlerin ruhlarını kabzeden, sıkan, bunaltan ve daraltan manalarına gelmektedir.
مَنْ ذَا الَّذ۪ي يُقْرِضُ اللّٰهَ قَرْضاً حَسَناً فَيُضَاعِفَهُ لَهُٓ اَضْعَافاً كَـث۪يرَةًۜ وَاللّٰهُ يَقْبِضُ وَيَبْصُۣطُۖ وَاِلَيْهِ تُرْجَعُونَ
"Verdiğinin kat kat fazlasını kendisine ödemesi için Allah'a güzel bir borç (isteyene faizsiz ödünç) verecek yok mu? Darlık veren de bolluk veren de Allah'tır. Sadece O'na döndürüleceksiniz."  (Bakara; 245) 
Bütün canlılara hayat veren, ölüm anında varlıkların ruhlarını kabzeden O’dur. Maddi yönden fakirleştiren ve daraltan da zengin edip genişleten de Allah’tır. Zenginken fakir olanları, güçlü iken zayıf olanları, yüksek makamlardan düşenleri, bilginken bunayanları, Mekke’de zayıf görüldüğü halde Medine’de güçlenenleri, Bilal-i Habeşi gibi kâfirlerin kölesi iken müminlerin efendisi olanları, Yusuf(A.S) gibi hapishaneden Mısır’a sultan olanları, Ümmi iken kıyamete kadar gelecek insanlara ilim öğreticisi olan Hz. Muhammed (SAV)’i yaratan O’dur.
Kâbıd ve Bâsıt’a iman eden bir mümin haksız  insanların ellerine aldığı, zimmetine geçirdiği hakları onlardan alarak hak sahiplerine dağıtarak birini daraltırken, haklıların dışını ve içini genişletir. Zalimlerin yüreğine korku salarak daraltırken mazlumların gönlünü genişletir ve ferahlatır. 


Bu yazı; dualar, kısa ve öz dualar, esmaül hüsna sırları, zulümden kurtulmak için dua, zalimden kurtulmak için esmaül hüsna, şerden kurtulmak için okunacak dua, sıkıntı veren insandan kurtulmak için dua ile ilgilidir.

0 YORUM:

Yorum Gönder