3 Nisan 2017

EL-BERR ZİKRİ VE DUASI

ESMAÜL HÜSNA

EL-BERR;

Kim iyilik getirirse, ona o(getirdiği)nin on katı vardır. Kim kötülük getirirse, sadece onun dengiyle cezalandırır; onlar haksızlığa uğratılmazlar. En’am/160
İyilik eden, çok lütufkar, çok merhametli, çok şefkatli, yarattıklarına gereken şekilde nimetleri bahşeden anlamlarına gelmektedir. Allah Teâlâ kulları için zorluk istemez, zorluk çıkaranları da sevmez. Yapılan kötülükleri bağışlar ve örter. Bir iyiliğe en az 10 mükafaat verir. Kul gönlünden iyi bir şey geçirmişse, onu yapmamış olsa bile, yapmış gibi kabul edip mükafat verir. Kötülükleri ise yapmadıkça cezalandırmaz. O, ihsanda bulunandır. Her iyilik ve ihsanın kaynağı, mutlak iyilik sahibi ancak ve ancak O’dur.

EL-BERR ZİKRİ VE DUASI:

Tavsiye edilen zikir şekli “Yâ Berr Yâ Allah” şeklindedir.
Bu ismi şerifi günde 202 kere zikretmeye devam eden kişi her durumda iyilik bulacaktır. Ya Berr ismini okumaya devam eden kişiler bütün mahlukatların zararları ve şerlerinden korunurlar.
Alkolik ve Allah'a isyan eder durumda olan kimseler veya onlar niyetine günde 700 defa Ya Berr ismini okumaya devam ederse kötü alışkanlıklarından Allah’ın izni ile kurtulacakları gibi halleri de düzelecektir.

Bu yazı, dualar, günlük dualar ve zikirler, esmaül hüsna el berr, el berr, el berru,  el berr ne demek, el berr anlamı, ya berr, el berr okunuşu, ya berr fazileti, ya berr duası ile ilgilidir.  

0 YORUM:

Yorum Gönder