3 Nisan 2017

EL-VÂLÎ ZİKRİ VE DUASI

esmaül hüsna

EL-VÂLİ:

Koruyup gözeten, yardım eden, işleri deruhte eden, her an olup biten her şeyi ve kâinatı yöneten, idare eden anlamına gelen anlamlarına gelmektir. Allah Teâlâ bütün varlığı idare eden , tek ve en büyük vâlidir. Diğer vâlilerve hükümdarların idaresi, ancak O’nun izni iledir.Ondan habersiz hiçbir şey cereyan etmez. İyiye mükâfatını, zâlime cezasını eksiksiz verir…
 ‘’O’nun emri, bir şeyi dileyince ona sadece ‘’ Ol! ’’demektir. O da hemen oluverir. O haldeher şeyin mülkü ve tasarrufu (hükümranlığı) elinde bulunan Allah’ın şanı ne yücedir. Siz de yalnız O’na döndürüleceksiniz.’’ (Yasin 82,83)

EL-VÂLİ ZİKRİ VE DUASI:

Tavsiye edilen zikir şekli “Yâ Vâlî Yâ Allah” şeklindedir.
Bu ismi şerifi günde 47 kere okumaya devam eden kişilerin sözleri karşılarındakilere tesirli ve insanların sevdikleri bir şahsiyet olmak için faydalıdır.
Ya Vali ismini zikre devam eden kişiler afetlerden korunur ve emir ve istekleri yerine getirilir. Bu ismi şerifi gece ve gündüz 10 bin defa okuyan kişi veli kullardan sayılacağı gibi evliyalar ile de görüşür.


Bu yazı, dualar, esmaül hüsna el vali, günlük dualar ve zikirler, el vali, ya vali duası, ya vali esmasının fazileti, ya vali esması anlamı, ya vali, ya vali ya allah, ya vali isminin fazileti ile ilgilidir. 

0 YORUM:

Yorum Gönder