3 Nisan 2017

TESİRLİ SÖZ DUASIEl-Vâlî İsmi Şerifini günde 47 kere okumaya devam eden kişilerin sözleri karşılarındakilere tesirli olur ve insanların sevdikleri bir şahsiyet olurlar Allah'ın izniyle...
Tavsiye edilen Dua veya Zikir şekli;
“Yâ Vâlî Yâ Allah”
şeklindedir.
Ayrıca, El-Vâlî ismini zikre devam eden kişiler afetlerden korunur ve emir ve istekleri yerine getirilir. Bu ismi şerifi gece ve gündüz 10 bin defa okuyan kişi veli kullardan sayılacağı gibi evliyalar ile de görüşür.

EL-VÂLİ:

Koruyup gözeten, yardım eden, işleri deruhte eden, her an olup biten her şeyi ve kâinatı yöneten, idare eden anlamına gelen anlamlarına gelmektir. Allah Teâlâ bütün varlığı idare eden , tek ve en büyük vâlidir. Diğer vâlilerve hükümdarların idaresi, ancak O’nun izni iledir.Ondan habersiz hiçbir şey cereyan etmez. İyiye mükâfatını, zâlime cezasını eksiksiz verir…
اِنَّـمَٓا اَمْرُهُٓ اِذَٓا اَرَادَ شَيْـٔاً اَنْ يَقُولَ لَهُ كُنْ فَيَكُونُ ﴿٨٢﴾  
فَسُبْحَانَ الَّذ۪ي بِيَدِه۪ مَلَكُوتُ كُلِّ شَيْءٍ وَاِلَيْهِ تُرْجَعُونَ ﴿٨٣﴾  
‘’O’nun emri, bir şeyi dileyince ona sadece ‘’ Ol! ’’demektir. O da hemen oluverir. O haldeher şeyin mülkü ve tasarrufu (hükümranlığı) elinde bulunan Allah’ın şanı ne yücedir. Siz de yalnız O’na döndürüleceksiniz.’’ (Yasin 82,83)
Bu yazı, dualar, tesirli dualar, söz tesiri duası, karşındakine sözünü geçirme duası, çocuğa söz geçirme duası, evlada söz geçirmek için dua, çocuğun söz dinlemesi için okunacak dua ile ilgilidir.