19 Mayıs 2017

EL-CÂMİU ZİKRİ VE DUASI


EL-CÂMİU; 

Kıyamette insanları bir araya toplayan, cem eden, istediğini istediği zaman ve istediği şekilde toplayan anlamına gelmektedir.
Kendisinden başka ilah olmayan Allah, sizi kıyamet gününde mutlaka bir araya toplayacaktır. Bunda asla şüphe yoktur. Allah’tan daha doğru sözlü kim olabilir. Nisa/87
Allah, bütün faziletleri ve güzel nitelikleri kendinde toplamıştır. Parçaları bir araya getirip birleştirmiş, böylece onlara özel bir yapı kazandırmıştır. Birbirini seven kalpleri bir araya getiren de O’dur. Ölümle birbirinden tamamen ayrılan ruh ve bedeni yeniden birleştiren O’dur. Kıyamet günü bütün insanları huzurunda toplayacak olan, zalim ile mazlumu bir araya getirecek olan O’dur.

EL-CÂMİU ZİKRİ VE DUASI:

Tavsiye edilen zikir şekli “Yâ Câmiu Yâ Allah” şeklindedir.
Bu zikir küsleri barıştırmak için günde 114 kere okunur. Ya Cami ismini zikreden kimseler ayrılık ve hasret çekmedikleri gibi, hem dünyada hem de ahrette saadete erer.

Bir şeyi kaybolan ya da kaçan kimseler günde 114 kere bu zikre devam ederse aradığını bulur.

Bu yazı, el cami esmaül hüsna, 114 kere ya cami, ya cami esmasının sırları, ya cami esmasının duası, ya cami esmasının anlamı, ya cami anlamı, ya cami esması nasıl okunur ile ilgilidir.

0 YORUM:

Yorum Gönder