17 Mayıs 2017

İŞLERİ VE ZORLUKLARI KOLAYLAŞTIRAN DUALAR


İŞLERİ KOLAYLAŞTIRAN DUA


Yüce Allah'ın "Yâ Zülcelâli vel İkrâm" ismi şerif'ini günde 1155 kere okuyanın tüm işleri Allah’ın izni ile kolaylıkla görülür. 

Ve bu kişiler vesveseden korunurlar ve okuyan kişiye herkes yardım eder.
Tavsiye edilen zikir şekli;

 "ياَ ذو الجلال والإكرام  ياَ الله" 
“Yâ Zülcelâli vel İkrâm Yâ Allah”

şeklindedir.


ZORLUKLARI KOLAYLAŞTIRAN DUA
Bismillahirrahmanirrahim,
Ferdün, Hayyün, kayyumün, Hakemün, Adlün, Kuddüsün, 
Ve yec'alüllahi ba'de Üsrin Yüsrâ(Yüsran)

Zorlukları kolaylaştıran dua önemli bir hacet duasıdır. her gün sabah akşam 19 defa söylenmesi halinde Allah en kısa zamanda karşılaştığınız, zorlukları kolaylaştırarak, zor durumunuzdan kurtarır. her defasında besleme çekilerek 19 defa söylenir. Özellikle sabah ve akşam namazlarından sonra okunursa daha faydalı olur. Allah karşılaştığımız tüm zorluklardan cümlemizi güzel isimleri hürmetine kurtarsın. İnşallah 


Bu konuyla ilgili ayet:لِيُنْفِقْ ذُوسَعَةٍ مِنْ سَعَتِه۪ۜ وَمَنْ قُدِرَ عَلَيْهِ رِزْقُهُ فَلْيُنْفِقْ مِمَّٓا اٰتٰيهُ اللّٰهُۜ  لَا يُكَلِّفُ اللّٰهُ نَفْساً اِلَّا مَٓا اٰتٰيهَاۜ سَيَجْعَلُ اللّٰهُ بَعْدَ عُسْرٍ يُسْراً۟


"İmkânı geniş olan, nafakayı imkânlarına göre versin; rızkı daralmış bulunan da Allah'ın kendisine verdiği kadarından nafaka ödesin. Allah hiç kimseyi verdiği imkândan fazlasıyla yükümlü kılmaz. Allah, bir güçlükten sonra bir kolaylık yaratacaktır."  (Talâk; 7) 
Not: Bu yazı, işleri kolaylaştıran dua, zoru kolaylaştıran dua, zorlukları kolaylaştıran dua, işleri kolaylaştıran esmaül hüsna, zor işin kolaylaşması için dua, işlerin kolaylaşması için zikir, işlerin kolaylaşması duası ile ilgilidir.