25 Haziran 2017

4444 SALATI TEFRİCİYYE DUASISalatı Tefriciyye(Salatı Nariye) Duası:

 “Allah rızası için filan niyetine” diyerek 2 rekat namaz kılınır. Ardın­dan 4444 salati tefriciyye en fazla bir hafta içinde bitirilir. Eğer bir haftada okunacaksa Cuma günü başlamak efdaldir. Ama acil durumlarda açılan bir manevi sofrada 4444 adet salati terficiye bir kere de huşu ve ihlas içinde çekilirse biiznillah çektirenin niyeti gerçekleşir.
  
ٱَللّٰهُمَّ صَلِّ صَلاَةً كَامِلَةً وَسَلِّمْ سَلاَمًا تَآمًّا 
عَلٰى سَيِّدِنَا مُحَمَّدٍ ٱلَّذِى تَنْحَلُّ بِهِ ٱلْعُقَدُ
 وَتَنْفَرِجُ بِهِ ٱلْكُرَابُ وَتُقْضٰى بِهِ ٱلْحَوَآئِجُ وَتُنَالُ بِهِ ٱلرَّغَآئِبُ
 وَحُسْنُ ٱلْخَوَاتِمِ وَيُسْتَسْقَى ٱلْغَمَامُ بِوَجْحِهِ ٱلْكَرِيمِ
 وَعَلٰى اٰلِهِ وَصَحْبِهِ فِى كُلِّ لَمْحَةٍ وَنَفنسٍ بِعَدَدِ كُلِّ مَعْلُومٍ لَكَ

"Allâahümme salli salâaten kâamileten ve sellim selâmen tâammen alâa seyyidinâa Muhammedini'l-lezii tenhallü bi-hil'ukadü ve tenfericü bihi'l-kürabü ve tükdaa bihi'l-havâaicü ve tünâalü bihi'r rağaaibü ve husnü'lhavâatimi ve husnü'l-havâatimi ve yüsteska'l ğamâamü bivechihi'l-keriim ve alâa âalihii ve sahbihii fîi külli lemhatin ve nefesin bi-adedi külli ma'lûmin lek."

Mânâsı:

"Allâh'ım, kendisi hürmetine düğümler çözülen, gamlar-kederler açılan, ihtiyaçlar giderilen, isteklere, hüsn-ü hâtimelere güzel âkibetlere nâil olunan, kerem (cömertlik) sahibi yüzü-suyu hürmetine bulutların sulandığı, Efendimiz Muhammed Mustafa (s.a.v.)'e ve onun âl ve ashâbına; her bakış ve her nefeste ve zâtınca mâlum olanların sayısınca, kâmil bir rahmet ve tam bir selâmet ihsan eyle."


Bu yazı, 4444 salatı tefriciye oku, salatı tefriciye okunuşu, salatı tefriciye duası kaç günde okunmalı, 4444 salatı tefriciye duası abdestsiz okunur mu, 4444 salatı tefriciye duası nedir, 4444 salatı ile ilgilidir.

0 YORUM:

Yorum Gönder