12 Haziran 2017

SİHİR VE KÖTÜLÜKLERDEN KURTULMA DUASI


Sihir ve Kötülüklerden Kurtulmak İçin Dua

Cevşen'i Kebir'deki dua ve yakarışlardan olan bu duayı kim halis bir niyet ve nefsi sadıkla 70 defa okursa, sihir ve kötülüklerden kurtulur Allah'ın izniyle.

يَا مَنْ تَوَاضَعَ كُلُّ شَىْءٍ لِعَظَمَتِه۪ ٭ يَا مَنِ اسْتَسْلَمَ كُلُّ شَىْءٍ لِقُدْرَتِه۪ ٭ يَا مَنْ ذَلَّ كُلُّ شَىْءٍ لِعِزَّتِه۪ ٭ يَا مَنْ خَضَعَ كُلُّ شَىْءٍ لِهَيْبَتِه۪ ٭ يَا مَنِ انْقَادَ كُلُّ شَىْءٍ لِمُلْكَتِه۪ ٭ يَا مَنْ دَانَ كُلُّ شَىْءٍ مِنْ مَخَافَتِه۪ ٭ يَا مَنِ انْشَقَّتِ الْجِبَالُ مِنْ خَشْيَتِه۪ ٭ يَا مَنْ قَامَتِ السَّمٰوَاتُ بِاَمْرِه۪ ٭ يَا مَنِ اسْتَقَرَّتِ اْلاَرْضُ بِاِذْنِه۪ ٭ يَا مَنْ لاَ يَعْتَد۪ى عَلىٰٓ اَهْلِ مَمْلَكَتِه۪ ٭ سُبْحَانَكَ لآَ اِلٰهَ اِلآَّ اَنْتَ اْلاَمَانُ اْلاَمَانُ خَلِّصْنَا مِنَ النَّارِ 

OKUNUŞU:
1- Yâ men tevâdaa küllü şey'in li azemetih 2- Yâ menistesleme küllü şey'in li kudretih 3- Yâ men zelle küllü şey'in li izzetih 4- Yâ men hadaa küllü şey'in li heybetih 5- Yâ meninkâde küllü şey'in li mülketih 6- Yâ men dâne küllü şey'in min mehâfetih 7- Yâ meninşakkatül cibâlü min haşyetih 8- Yâ men kâmetis semâvâtü bi emrih 9- Yâ menistekarratil ardu bi iznih 10- Yâ men lâ ya'tedî alâ ehli memleketih
Sübhâneke lâ ilâhe illâ entel emânül emân, hallisnâ minen nâr. 
MANASI:

1. Ey azametine herşeyin boyun eğdiği 

2. Ey kudretine her şeyin teslim olduğu 

3. Ey izzetine karşı her seyin zelîl olduğu 

4. Ey heybetine her seyin itaat ettigi 

5. Ey Saltanatına karşı her şeyin inkiyad ettigi 

6. Ey korkusundan her şeyin kendisine boyun egdiği 

7. Ey korkusundan dağların yarıldığı ve parçalandığı 

8. Ey emriyle göklerin ayakta durduğu 

9. Ey izniyle yerin karar kıldığı 

10. Ey memleketinin ahalisine zulmetmeyen,

Sen bütün kusur ve noksan sıfatlardan münezzehsin,
Senden baska İlah yok ki bize imdat etsin. 
Emân ver bize, emân diliyoruz. 
Bizi Cehennemden kurtar.

Açıklama:
Bu dua Cevşen'i Kebir'deki dua ve yakarışlardandır. Cevşen duası, cevşen çok gizli sırlar barındıran bir duadır. Cevşen, Hz. Peygamber Efendimizin ümmetine armağan edilmiş eşi benzeri olmayan müthiş bir hazinedir. Hz. Ali ve ondan torunu olan İmam Zeynel Abidin tavassutuyla nakledilen en önemli dualardan bir tanesidir. Cevşen'in zırh anlamında olduğu Peygamber Efendimiz tarafından bizzat bildirilmiştir.
Uhud'da Cebrail Aleyhisselam tarafından bizzat Hz. Peygambere zırh olsun diye indirilmiş ve ümmetine hediye edilmiştir. Cevşen'in pek çok derde deva olduğu, sorunları giderdiği tecrübe edilmiştir.
Cevşen duası şayet her hangi bir engel yoksa abdesli okunmalıdır. Abdesli okunan Cevşen'ül Kebir'in fazileti daha büyük olur. Okunan Cevşen'ül Kebir duasının yer aldığı kitapta Kur'an'ı Kerim'den ayetler yer alıyorsa asla abdestsiz tutulmamalı ve okunmamalıdır. Mucizevi bir duadır ve her hangi bir hastalık ya da sıkıntı için rahatlıkla okunabilir.
Bu Cevşen'i Kebir duasını okumayı alışkanlık haline getiren kişinin evine hırsız girmez ve evi yangına karşı korunur. Peygamber Efendimiz Şöyle Buyurmuştur: Her kim bu duayı halis bir niyet için, nefsi sadıkla 70 defa okursa cüzzam ve cünundan kurtulur.Bu yazı, sihir ve büyü bozma duası, en etkili büyü bozma duası, sihir ve büyüye karsi dualar, bütün büyüleri bozan dua, büyüyü kesin bozan dualar, sihirden kurtulma, sihirden kurtulma duası ile ilgilidir.

0 YORUM:

Yorum Gönder