13 Temmuz 2017

SELAM VE SELAMLAŞMA AYETLERİ
“Ey iman edenler! Kendi evlerinizden başka evlere, sahiplerinden izin almadan, selam vermeden girmeyin...” (24 Nur 27)

قال الله تعالى : فَإِذَا دَخَلْتُم بُيُوتًا فَسَلِّمُوا عَلَى أَنفُسِكُمْ تَحِيَّةً مِّنْ عِندِ اللَّهِ مُبَارَكَةً طَيِّبَةً .

“... Evlere girdiğiniz vakit, Allah tarafından bolluk bereket ve esenlik dileyerek, birbirinize mutlaka selam verin...” (24 Nur 61)

قال الله تعالى : وَإِذَا حُيِّيْتُم بِتَحِيَّةٍ فَحَيُّواْ بِأَحْسَنَ مِنْهَا أَوْ رُدُّوهَا إِنَّ اللّهَ كَانَ عَلَى كُلِّ شَيْءٍ حَسِيبًا.

“Bir selam aldığınızda daha güzel bir selam ile selamlayın veya en azından benzeri ile karşılık verin. Şüphesiz Allah, herşeyin hesabını arayandır.” (4 Nisa 86)

قال الله تعالى : هَلْ أَتَاكَ حَدِيثُ ضَيْفِ إِبْرَاهِيمَ الْمُكْرَمِينَ إِذْ دَخَلُوا عَلَيْهِ فَقَالُوا سَلَامًا قَالَ سَلَامٌ .

“İbrahim (a.s.)’ın meleklerden ağırladığı misafirlerinin haberi sana geldi mi? O elçiler İbrahim (a.s.)’a gelip ona selam verdiklerinde size de selam olsun demişti..”(51 Zariyat 24-25)Buyazı,  selam ve selamlaşmanın önemi, selamlaşmak ile ilgili ayet, selam ile ilgili ayetler arapça, selam ayetleri arapça, selam ayetleri arapça yazılışı, selam vermenin fazileti, selam vermenin önemi ile ilgilidir.

0 YORUM:

Yorum Gönder