14 Ağustos 2017

BOL RIZIK ZİKİRLERİRızık Duası Olarak Okunacak Esmalar


Bu esmalar rızık artması, bol rızık gelmesi için okunur. Bu dualar  günün duası şeklinde kısa kısa okunabilir. Okunma sayıları geçmiş dönemlerde yaşamış ve sırrına vakıf olmuş Allah dostları tarafından bildirilmiştir. Genellikle esmaların EBCED hesabına göre karşılıkları bildirilmiştir.


1- ER-REZZAK; Yaratılmışlara pek çok faydalanılacak şey ihsan eden, bol nimet veren ve manevi rızık veren manalarına gelmektedir.

Tavsiye edilen zikir şekli “Yâ Rezzâk Yâ Allah” şeklindedir ve 308 kez okunması tavsiye edilmiştir.

2- EL-VEHHAB; Karşılıksız çok nimet veren, ikram ve ihsanda devamlı olan, lütfu, ihsanı ve rahmeti bütün kulları kuşatan, nimeti sonsuz manalarına gelmektedir.

Tavsiye edilen zikir şekli “Yâ Vehhâb Yâ Allah” şeklindedir ve 196 kez okunması tavsiye edilmiştir.

3- EL KAVİYY; Kuvvetli, kudretli, her şeye gücü yeten, çok güçlü, pek güçlü manalarına gelmektedir.

Tavsiye edilen zikir şekli “Yâ Hakk Yâ Allah” şeklindedir ve 116 kez okunması tavsiye edilmiştir.

4- ER-REZZAK; Yaratılmışlara pek çok faydalanılacak şey ihsan eden, bol nimet veren ve manevi rızık veren manalarına gelmektedir.

Tavsiye edilen zikir şekli “Yâ Rezzâk Yâ Allah” şeklindedir ve 308 kez okunması tavsiye edilmiştir.

5- EL- FETTAH: Her türlü müşkülleri açan ve kolaylaştıran, darlıktan kurtaran, en adil hüküm veren iyilik kapılarını açan anlamına gelmektedir.

Tavsiye edilen zikir “Yâ Fettah Yâ Allah” şeklindedir ve 489 kez okunması tavsiye edilmiştir.

6- EL-LATİF; Yarattıklarına karşı yumuşak davranan, çok merhametli, çok lütüfkar, ihsan sahibi, insanlara hak ettiklerinden fazlasını veren, her şeyin detayını ve sırlarını en iyi bilen, işleri çok hassas düzenleyen, gözle görülmeyen manalarına gelmektedir.

Tavsiye edilen zikir şekli “Yâ Latif Yâ Allah” şeklindedir. ve 129 kez okunması tavsiye edilmiştir.

7- EL KERİM; Değerli, şerefli, çek nimet veren, nimet ve ihsanı bol olan, lütfü ve keremi çok geniş olan manalarına gelmektedir.

Tavsiye edilen zikir şekli “Yâ Kerim Yâ Allah” şeklindedir ve 270 kez okunması tavsiye edilmiştir.

8- EL GANİYY; Zengin, hiçbir şeye muhtaç olmayan, çok zengin anlamına gelmektedir.

Tavsiye edilen zikir şekli “Yâ Ganiyy Yâ Allah” şeklindedir ve 1060 kez okunması tavsiye edilmiştir.


9- EL-BASIT; Dilediğine rızkı bol veren veya rızkını genişleten, ruhlarını cesetlere yayan manalarına gelmektedir. Tavsiye edilen zikir şekli “Yâ Bâsıt Yâ Allah” şeklindedir ve 72 kez okunması tavsiye edilmiştir.Bu yazı, bol rızık için esmaül hüsna, rızkın artması için esmaül hüsna, rızık bolluğu için zikir, etkili rızık duası, rızık tesbihleri, rızık tesbihi, zenginlik kısmet rızık çok etkili esmalar ile ilgilidir.

0 YORUM:

Yorum Gönder