16 Ağustos 2017

BOLLUK VE MUTLULUK DUASI


Birçok kaynakta ayetel kürsi ile esmaül hüsnanın birçok sıkıntı ve kederden kurtaracağı belirtilmiştir. Bahsedilen okunma tertibi ise şu şekildedir.

Ayrıca, kimin ihtiyacı veya bir haceti olup da ona ulaşmak için şu tertibi uygularsa Allah-ü Teala onu zengin eder dileğinin gerçekleşmesi için hayırlı kapılar açar. 
 70 Defa Ayetel kürsi okunduktan sonra3000 defa;“YA KAFİ YA ALLAH, YA GANİ YA ALLAH, YA FETTAH YA ALLAH,YA REZZAK YA ALLAH” zikrini yapmalıdır


MUTLULUK DUASI

Mutlu olmak için, her gün sabah ve akşam olmak üzere, Bir Fatiha ve üç İhlas suresi okuyup, Peygamberimizin ve onun Ailesine ve ehli beytine, bağışladıkdan sonra.
حَسْبِيَ اللّهُ لا إِلَهَ إِلاَّ هُوَ عَلَيْهِ تَوَكَّلْتُ وَهُوَ رَبُّ الْعَرْشِ الْعَظِيمِ 

OKUNUŞU:
“HASBİYALLAHÜ  LAİLAHE İLLA HÜVE ALEYHİ TEVEKKELTÜ VE HÜVE RABBBÜL ARŞİL AZİYM.”MANASI"Bana Allah yeter. O'ndan başka ilah yoktur. Ben O'na tevekkül ettim ve büyük arşın Rabbi O'dur."
7 defa okuyun, bu dua hem size mutluluk getirecek, hemde Aile içi geçimsizlik varsa fayda sağlayıp, geçimsizlikler gidecekdir. (Sabah ve akşam)
فَاِنْ تَوَلَّوْا فَقُلْ حَسْبِيَ اللّٰهُۘ  لَٓا اِلٰهَ اِلَّا هُوَۜ عَلَيْهِ تَوَكَّلْتُ وَهُوَ رَبُّ الْعَرْشِ الْعَظ۪يمِ

"(Ey Muhammed!) Yüz çevirirlerse de ki: Allah bana yeter. O'ndan başka ilâh yoktur. Ben sadece O'na güvenip dayanırım. O yüce Arş'ın sahibidir."  (Tevbe; 129) 
Bu yazı, güzel yaşam duası, güzel yaşam için dua, güzel yaşamak için dua, mutluluk duası, mutluluk icin okunacak dua, mutluluk duası ve anlamı, iç huzuru için okunacak dua ile ilgilidir.

0 YORUM:

Yorum Gönder