14 Ağustos 2017

RIZIK DUALARI
Dua ibadet etmenin en kolay yoludur. Allah’tan isteyeceğiniz her şeyi dua ederek istemelisiniz. Rızık duaları, bereketli rızık isteyenler, rızkının artmasını isteyen kişiler tarafından her zaman okunmalıdır.  Bereketli bir yaşam sürmek, rızkın çoğalması için Allah’tan yardım isteyen herkes  bu dualardan ve zikirlerden bolca okumalıdır. Rızık duası olarak okunacak dualar en az 7 gün süreyle okunmalıdır.

Okuma yapılacak zamanlara da dikkat edilmelidir. Özellikle rızkı çeken zamanlar olan gece yarısı ve perşembeyi cumaya bağlayan gecelerde bolca okunmalıdır. 

Bunun yanında alın teriyle çalışmaya devam etmelidir. Sıkıntı çekiyorsanız, başarı elde etmekte zorlanıyorsanız, rızkınızın çoğalması, darda kalmamak için önereceğimiz duaları okuyabilirsiniz.

Rızık Duası


Bol Rızık Duası


Okunuşu:

"Ya Allahu, ya Rabbi, ya Hayyü, ya Kayyumü, Ya Zel Celali ve ikram. Es'elüke bismikel azimil-a'zami, enterzukani helalen tayyiben. Allahümme in kane rızkuna fissemai enzilhu, ve in kane fil ardi ezhirhu ve in kane ba'iden karribhu, ve in kane kariben yessirhü, ve in kane kalilen kessirhü ve in kane kesiren ihfazhü bilbereketi"

Manası:

Ya Allah, Ya Rab, ya Hayyü ya Kayyum. Ya Zel Celali vel- İkram. Yüceler yücesi olan isminin hakkı için senden isterim. Bana helal rızık ver. Allah'ım, eğer rızkımız semada ise onu indir. Eğer yerde ise onu çıkar. Uzakta ise onu yaklaştır. Yakın ise kolaylaştır. Az ise çoğalt. Çok ise onu bereketlendir."

Hesapsız Rızık Duası


Allah’ın izniyle hesapsız rızık sahibi olmak için bu dua her gün gece yarısından itibaren 15 defa okunmalıdır.


“Bismillahirrahmanirrahimشَهِدَ اللّهُ أَنَّهُ لاَ إِلَهَ إِلاَّ هُوَ وَالْمَلاَئِكَةُ وَأُوْلُواْ الْعِلْمِ قَآئِمَاً بِالْقِسْطِ لاَ إِلَهَ إِلاَّ هُوَ الْعَزِيزُ الْحَكِيمُ

إِنَّ الدِّينَ عِندَ اللّهِ الإِسْلاَمُ وَمَا اخْتَلَفَ الَّذِينَ أُوْتُواْ الْكِتَابَ إِلاَّ مِن بَعْدِ مَا جَاءهُمُ الْعِلْمُ بَغْيًا بَيْنَهُمْ وَمَن يَكْفُرْ بِآيَاتِ اللّهِ فَإِنَّ اللّهِ سَرِيعُ الْحِسَابِ


Şehidallahü ennehu lâ ilâhe illâ hüve vel melâiketü ve ülül ilmi kaimen bil kıst, lâ ilâhe illâ hüvel azizül hakim. 

İnneddine in”dallahil islam, ve mah”telefellezine utül kitabe illa min ba”di mâ câehümül ilmu bağyen beynehüm ve men yekfur bi âyatillâhi fe”innallahe seriul hisâb.”

Manası:


Allah, gerçekten kendisinden başka ilah olmadığına şahitlik etti; melekler ve ilim sahipleri de O'ndan başka ilah olmadığına adaletle şahitlik ettiler. Aziz ve Hakim olan O'ndan başka ilah yoktur.

Hiç şüphesiz din, Allah katında İslam'dır. Kitap verilenler, ancak kendilerine ilim geldikten sonra, aralarındaki "kıskançlık ve hakka başkaldırma" (bağy) yüzünden ayrılığa düştüler. Kim Allah'ın ayetlerini inkâr ederse, (bilsin ki) gerçekten Allah, hesabı pek çabuk görendir.


Rızık Duası (Amenerrasulü Duası)


Rızkının artması, rızkı elde etmede zorluk, maddi ve manevi destek için Amenerrasulü duasını okuyabilirsiniz. Bu dua okunmadan önce abdest alınır, daha sonra niyet edilir ve besmele çekilerek dua okunmaya başlanır. Yatsı namazının arkasından,  anlamı da düşünülerek okunması tavsiye edilmektedir.

اٰمَنَ الرَّسُولُ بِمَٓا اُنْزِلَ اِلَيْهِ مِنْ رَبِّه۪ وَالْمُؤْمِنُونَۜ كُلٌّ اٰمَنَ بِاللّٰهِ وَمَلٰٓئِكَتِه۪ وَكُتُبِه۪ وَرُسُلِه۪ۜ لَا نُفَرِّقُ بَيْنَ اَحَدٍ مِنْ رُسُلِه۪۠ وَقَالُوا سَمِعْنَا وَاَطَعْنَا غُفْرَانَكَ رَبَّنَا وَاِلَيْكَ الْمَص۪يرُ

لَا يُكَلِّفُ اللّٰهُ نَفْساً اِلَّا وُسْعَهَاۜ لَهَا مَا كَسَبَتْ وَعَلَيْهَا مَا اكْتَسَبَتْۜ رَبَّنَا لَا تُؤَاخِذْنَٓا اِنْ نَس۪ينَٓا اَوْ اَخْطَأْنَاۚ رَبَّنَا وَلَا تَحْمِلْ عَلَيْنَٓا اِصْراً كَمَا حَمَلْتَهُ عَلَى الَّذ۪ينَ مِنْ قَبْلِنَاۚ رَبَّنَا وَلَا تُحَمِّلْنَا مَا لَا طَاقَةَ لَنَا بِه۪ۚ وَاعْفُ عَنَّا۠ وَاغْفِرْ لَنَا۠ وَارْحَمْنَا۠ اَنْتَ مَوْلٰينَا فَانْصُرْنَا عَلَى الْقَوْمِ الْكَافِر۪ينَ

Okunuşu:
“Amenerrasulü bima ünzile ileyhi mirrabbihi vel mü’minun, küllün amene billahi vemelaiketihi ve kütübihi ve rusülih, la nüferriku beyne ehadin min rusülih, ve kalu semi’na ve ata’na gufraneke rabbena ve ileykelmesir.

La yükellifullahü nefsenilla vüs’aha, leha ma kesebet ve aleyha mektesebet, rabbena latüahızna innesiyna ev ahta’na, rabbena vela tahmil aleyna ısran kema hameltehü alelleziyne min gablina, rabbena vela tühammilna, mala takatelena bih, va’fü anna, vağfirlena, verhamna, ente mevlana fensurna alel gavmil kafiriyn.

Manası:

"Peygamber, Rabbinden kendisine indirilene iman etti, mü'minler de (iman ettiler). Her biri; Allah'a, meleklerine, kitaplarına ve peygamberlerine iman ettiler ve şöyle dediler: "Onun peygamberlerinden hiçbirini (diğerinden) ayırt etmeyiz." Şöyle de dediler: "İşittik ve itaat ettik. Ey Rabbimiz! Senden bağışlama dileriz. Sonunda dönüş yalnız sanadır.""  (Bakara; 285)

"Allah bir kimseyi ancak gücünün yettiği şeyle yükümlü kılar. Onun kazandığı iyilik kendi yararına, kötülük de kendi zararınadır. (Şöyle diyerek dua ediniz): "Ey Rabbimiz! Unutur, ya da yanılırsak bizi sorumlu tutma! Ey Rabbimiz! Bize, bizden öncekilere yüklediğin gibi ağır yük yükleme. Ey Rabbimiz! Bize gücümüzün yetmediği şeyleri yükleme! Bizi affet, bizi bağışla, bize acı! Sen bizim Mevlâmızsın. Kâfirler topluluğuna karşı bize yardım et.""  (Bakara; 286) 


Rızık Duası Olarak Okunacak Esmalar


Bu esmalar rızık artması, bol rızık gelmesi için okunur. Okunma sayıları geçmiş dönemlerde yaşamış ve sırrına vakıf olmuş Allah dostları tarafından bildirilmiştir. Genellikle esmaların EBCED hesabına göre karşılıkları bildirilmiştir.


1- ER-REZZAK; Yaratılmışlara pek çok faydalanılacak şey ihsan eden, bol nimet veren ve manevi rızık veren manalarına gelmektedir.

Tavsiye edilen zikir şekli “Yâ Rezzâk Yâ Allah” şeklindedir ve 308 kez okunması tavsiye edilmiştir.

2- EL-VEHHAB; Karşılıksız çok nimet veren, ikram ve ihsanda devamlı olan, lütfu, ihsanı ve rahmeti bütün kulları kuşatan, nimeti sonsuz manalarına gelmektedir.

Tavsiye edilen zikir şekli “Yâ Vehhâb Yâ Allah” şeklindedir ve 196 kez okunması tavsiye edilmiştir.

3- EL KAVİYY; Kuvvetli, kudretli, her şeye gücü yeten, çok güçlü, pek güçlü manalarına gelmektedir.

Tavsiye edilen zikir şekli “Yâ Hakk Yâ Allah” şeklindedir ve 116 kez okunması tavsiye edilmiştir.

4- ER-REZZAK; Yaratılmışlara pek çok faydalanılacak şey ihsan eden, bol nimet veren ve manevi rızık veren manalarına gelmektedir.

Tavsiye edilen zikir şekli “Yâ Rezzâk Yâ Allah” şeklindedir ve 308 kez okunması tavsiye edilmiştir.

5- EL- FETTAH: Her türlü müşkülleri açan ve kolaylaştıran, darlıktan kurtaran, en adil hüküm veren iyilik kapılarını açan anlamına gelmektedir.

Tavsiye edilen zikir “Yâ Fettah Yâ Allah” şeklindedir ve 489 kez okunması tavsiye edilmiştir.

6- EL-LATİF; Yarattıklarına karşı yumuşak davranan, çok merhametli, çok lütüfkar, ihsan sahibi, insanlara hak ettiklerinden fazlasını veren, her şeyin detayını ve sırlarını en iyi bilen, işleri çok hassas düzenleyen, gözle görülmeyen manalarına gelmektedir.

Tavsiye edilen zikir şekli “Yâ Latif Yâ Allah” şeklindedir. ve 129 kez okunması tavsiye edilmiştir.

7- EL KERİM; Değerli, şerefli, çek nimet veren, nimet ve ihsanı bol olan, lütfü ve keremi çok geniş olan manalarına gelmektedir.

Tavsiye edilen zikir şekli “Yâ Kerim Yâ Allah” şeklindedir ve 270 kez okunması tavsiye edilmiştir.

8- EL GANİYY; Zengin, hiçbir şeye muhtaç olmayan, çok zengin anlamına gelmektedir.

Tavsiye edilen zikir şekli “Yâ Ganiyy Yâ Allah” şeklindedir ve 1060 kez okunması tavsiye edilmiştir.


9- EL-BASIT; Dilediğine rızkı bol veren veya rızkını genişleten, ruhlarını cesetlere yayan manalarına gelmektedir. 

Tavsiye edilen zikir şekli “Yâ Bâsıt Yâ Allah” şeklindedir ve 72 1060 kez okunması tavsiye edilmiştir.Rızık Duası Olarak Okunacak Sureler


Rızık duası olarak okuyabileceğiniz oldukça etkili ve tesirli dualar vardır. Özellikle Vakıa suresi, Fatih suresi bunlar arasında çok önemlidir. 


Bu yazı, rızık duası arapça, rızık duası türkçe, rızık duası bereket duası, rızık açma duası, rızık esmaları, zenginlik kısmet rızık çok etkili esmalar, rızık tesbihleri, hesapsız rızık duası,rızık ayetleri ile ilgilidir.

0 YORUM:

Yorum Gönder